"Bylo již několikrát řečeno, že ložiska plynu v ČR nejsou ani dostatečně bohatá, aby vůbec stálo za to pouštět se do rizikových průzkumných a těžebních vrtů. Zákaz této těžby, například po vzoru Francie, považuji za správný. Odmítám argument vlády, že jde o černobílý pohled na věc," řekla jedna z předkladatelek novely Kateřina Klasnová.
Šéfka poslanců VV Kateřina Klasnová a další poslanci VV připodepsali zákon o zákazu těžby hydraulickým štěpením. Klasnové se tematika týká proto, že neekologické vrty hrozí i oblasti Berounska ve Středočeském kraji, za nějž byla zvolena do sněmovny. "Považuji to za nesmysl, který znehodnotí spodní vody, aniž by pro Česko znamenala tato těžba adekvátní zisk. Jsem proti. A podpořila jsem finančně i koncerty Hradišťanu v Náchodě a v Rožnově pod Radhoštěm, právě proti těžbě břidlicového plynu," připomněla Klasnová.
Těžba by se přitom týkala Berounska, Broumovska, Náchodska či Valašska. Klasnová dlouhodobě spolupracuje s Jiřím Malíkem, představitelem Koalice STOP HF. Právě díky této spolupráci vznikl společný návrh ČSSD a VV, který by těžbu hydraulickým štěpením zakázal - a který zítra projedná vláda. Už nyní je známo, že pravděpodobně vydá negativní stanovisko."Nezbývá mi než opakovat, že věřím ve vítězství rozumu nad penězi," komentovala předběžné stanovisko vlády Klasnová. Argumenty vlády proti návrhu odmítá, včetně toho, že se jedná o černobílý pohled na věc. "Doufám, že najdeme podporu návrhu ve sněmovně, vládnímu stanovisku navzdory," uvedla dnes Klasnová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Veciverejne.cz