Kohout (VV): Člen LIDEM jde za vidinou volebního úspěchu na jiné kandidátce

15.08.2012 13:36 | Zprávy

Martin Vacek, bývalý dlouholetý člen ODS, exposlanec Věcí veřejných a v současnosti LIDEM se stal se lídrem kandidátky Hnutí odborníků Zlínského kraje v podzimních krajských volbách. „Vacek znovu dokazuje, jakým je politickým turistou. Jeho angažmá však není jediným paradoxem kolem tohoto hnutí,“ poznamenává k tomu Jiří Kohout, místopředseda VV pro regionální politiku.

Kohout (VV): Člen LIDEM jde za vidinou volebního úspěchu na jiné kandidátce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Věcí veřejných

Hnutí odborníků za Zlínský kraj (HOZK) na svých stránkách informuje, že před pár dny podalo na podatelnu úřadu Zlínského kraje svoji oficiální kandidátní listinu do podzimních krajských a senátních voleb. Těsně před tím si za jejího lídra jako nezařazeného zvolilo Martina Vacka, poslance, který za jedenáct let, co je politice, už počtvrté mění soutěžní dres, z toho třikrát jen za poslední tři roky.„Martin Vacek jde s těmi, o kterých si myslí, že ho přivedou do cíle, a ten je tam, kde se třpytí pozlátka moci. To výmluvně dokladuje jeho politický příběh,“ glosuje situaci místopředseda VV Jiří Kohout.

Podle zlínských Věcí veřejných stojí za povšimnutí i další fakta. Předseda HOZK je bývalý člen VV ve Zlíně Marek Paták, volební manažer vedl v minulosti i volební kampaň kontroverzního kandidáta na senátora za Zlín a adresa sdružení se nachází v nemovitosti bývalého předsedy klubu VV ve Valašském Meziříčí Lukáše Jindry,kde je exekuční titul.

Místopředseda Jiří Kohout považuje za absurdní, že Martin Vacek má jako lídr kandidátky garantovat změnu krajské vlády politiků za vládu odborníků bez politikaření, což je hlavním cílem sdružení. „Právě Martin Vacek totiž svým politikařením poznamenal působení Věcí veřejných na zlínské radnici a politikaření charakterizuje i jeho kroky při rozštěpení VV,“ komentuje Jiří Kohout.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Veciverejne.cz

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Vystoupení z EU

Nemyslíte, že když vystoupíme z EU, vedlo by to jen k tomu, že by se rozhodovalo o nás bez nás? Protože na evropském trhu jsme dost závislý.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pomahač (Zelení): Sucho nevyřeší žádné dotace

23:08 Pomahač (Zelení): Sucho nevyřeší žádné dotace

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k nedostatku vláhy