Kováčik (KSČM): Komunističtí poslanci byli demokraticky zvoleni

13.07.2012 22:28

Mluvíme o svobodě názorů, mluvíme o svobodě slova a mluvíme o různých jiných heslech, pod kterými se téměř před 23 lety změnily poměry v této zemi. Mimo jiné tam bylo také heslo, jedno z nosných hesel - Nejsme jako oni.

Kováčik (KSČM): Komunističtí poslanci byli demokraticky zvoleni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec KSČM Pavel Kováčik

Rád bych, pane předsedající, paní a pánové, upozornil na to, co jsem tady říkal před několika měsíci v podobné situaci. Komunističtí poslanci včetně pana kolegy Grebeníčka jsou zvoleni do této Poslanecké sněmovny ve volbách, které jsou i ústavou označeny za svobodné a demokratické. Svobodným a demokratickým rozhodnutím občanů, voličů, kteří byli právě panem kolegou Husákem těžce uraženi. Byli zařazeni do občanů druhé kategorie, kteří nemají právo cokoli tady říkat.

Mluvíme o svobodě názorů, mluvíme o svobodě slova a mluvíme o různých jiných heslech, pod kterými se téměř před 23 lety změnily poměry v této zemi. Mimo jiné tam bylo také heslo, jedno z nosných hesel - Nejsme jako oni.

Pan kolega Husák, jak symptomatické to jméno (smích některých poslanců KSČM), ukazuje, že hrozí nebezpečí, že by snad někdo téměř 23 let po oné společenské změně opět mohl být jako oni. Jenom připomínám, že pořád ještě v zásuvce mého stolku se nachází ony roušky na ústa, které si nasadíme v okamžiku, kdy budeme mít pocit, že svoboda slova, že parlamentní demokracie, je tady doopravdy, ale doopravdy vážně ohrožena! Huby nám zavírat nebudete! Děkuji. (Potlesk poslanců KSČM.)

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PSP ČR

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Evropská unie nám chce přikázat přijímání migrantů

6:37 Fiala (SPD): Evropská unie nám chce přikázat přijímání migrantů

Komentář na facebookovém profilu k podpoře migrace