Krejča: Amnestie u Ústavního soudu

12.03.2013 11:37 | Zprávy

Veřejnost i média mají v těchto dnech jedno velké téma. Ústavní žalobu Senátu na prezidenta republiky pro velezradu. Někdo tento krok Senátu vítá, někdo ho odsuzuje.

Krejča: Amnestie u Ústavního soudu
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Miroslav Krejča

Zbabělost, msta, populismus, mezinárodní ostuda a další podobné silné výrazy padaly na pondělním neveřejném jednání Senátu PČR při projednávání návrhu ústavní žaloby na prezidenta republiky. Vycházely z úst odpůrců tohoto návrhu. Každý z nich sice začínal své vystoupení smířlivě konstatováním, že je věcí svobodné volby každé ze senátorek a senátorů, zda tento návrh podpoří či nikoli. Závěr jejich vystoupení ale převážně končil výrazy zmíněnými v úvodu.

Žádný argument, pouze emoce a možná i strach z toho, jaké odpovědi mohou zaznít od Ústavního soudu. Možná i tato zjevná hysterie a nervozita byly nakonec důvodem, proč se k 28-mi signatářům připojilo dalších deset senátorek a senátorů a ústavní žaloba je tedy již v „péči“ nejvyšší soudní autority v ČR.

Třicet hlasů proti, 1 senátor se při hlasování vzdálil a 12 zákonodárců horní komory se tohoto mimořádného jednání vůbec nezúčastnilo – přitom by možná při jejich účasti byl výsledek hlasování jiný. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Munzar (ODS): Od Krkonoš až k Jaderskému moři

16:14 Munzar (ODS): Od Krkonoš až k Jaderskému moři

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke králi Otakaru Přemyslovi II.