Kucián (ČSSD): Koalice TOP 09 a ODS v Praze 3 musí skončit

11.06.2012 16:15

Klub zastupitelů ČSSD Praha 3 je přesvědčen, že současná koalice TOP09 a ODS v Praze 3 ztratila v důsledku posledních událostí další mandát pro pokračování a řízení Prahy 3.

Kucián (ČSSD): Koalice TOP 09 a ODS v Praze 3 musí skončit
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Klub zastupitelů proto společně se zastupiteli Žižkov nejen sobě svolal už na zítřejší den mimořádné jednání Zastupitelstva městské části Praha 3, které se uskuteční od 17:30. Jednoznačným cílem je odvolání celé Rady.

Pro ČSSD je nepřijatelné, aby Rada dále fungovala v situaci, kdy většina jejích zástupců stojí v opozici vůči starostce; ve chvíli, kdy z klubu zastupitelů TOP 09 odcházejí či jsou vylučováni členové. Je nepřípustné, aby v Radničních novinách vládla cenzura a místo článků vycházely bílé stránky. Je třeba okamžitě zamezit praxi, kdy radnice utajuje před opozičními zastupiteli a před veřejností důležité a zásadní informace.

Zástupci ČSSD jsou přesvědčeni, že současná koalice již nemá právo na další setrvání ve svých funkcích. Sociálnědemokratičtí zastupitelé pevně věří, že zítra společně s ostatními zastupiteli najdou potřebný počet hlasů pro odvolání celé Rady tak, aby se podařilo v Praze 3 vytvořit fungující, veřejnosti otevřenou a finančně zcela transparentní radnici.

Michal Kucián, předseda klubu zastupitelů ČSSD při ZMČ Praha 3

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: cssd.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): O co vše jde?

16:57 Niedermayer (TOP 09): O co vše jde?

Komentář na facebookovém profilu k volbám do Poslanecké sněmovny