Langšádlová (TOP 09): Rodina–komunita–obec. Jen takový model může dětem pomoci

06.10.2011 5:26 | Zprávy

Mezi hlavní společné priority TOP 09 a Unie center pro rodinu a komunitu patří posílení pěstounské péče jako podmínky pro transformaci jak kojeneckých ústavů, tak dětských domovů. Je smutné, že například v Praze se za poslední rok objevil jen jeden jediný nový pěstounský pár, míní Langšádlová

Langšádlová (TOP 09): Rodina–komunita–obec. Jen takový model může dětem pomoci
Foto: top09.cz
Popisek: Poslankyně za TOP 09 Helena Langšádlová

Malé děti v kojeneckých ústavech a plné dětské domovy, to je důsledek dlouhodobé sociální politiky v České republice. Současná vláda, v čele s Ministerstvem práce a sociálních věcí, se intenzivně snaží tento trend zastavit, resp. obrátit.

Významnou zastávkou na této cestě jsou komunitní centra, která mají bezprostřední styk s konkrétními rodinami v konkrétním prostředí. Jedině takové řešení problémů se jeví jako efektivní. Právě postavení komunitních center v systému péče o děti se věnovali zástupci Unie center pro rodinu a komunitu v Poslanecké sněmovně, kam je pozvala poslankyně Helena Langšádlová.

Jsem přesvědčena, že se musíme vrátit k přirozenému modelu, který jde postupně od rodiny, komunity, obce, kraje až ke státu. Tedy k modelu, který ve společnosti fungoval po staletí. Jsou totiž situace, pro jejichž řešení je místní komunita nenahraditelná," vysvětluje Helena Langšádlová, členka Mezirezortní koordinační skupiny k transformaci a sjednocení systému péče o ohrožené děti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: TOP 09

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Migrační invaze nepolevuje a EU ji ještě podporuje

9:10 Vích (SPD): Migrační invaze nepolevuje a EU ji ještě podporuje

Letní snaha o přesun mezi kontinenty je v plném proudu. Západní země EU už jí postupně podléhají. My…