Lebeda: Rodina je základ, homosexuální páry ji nikdy nenahradí

20.08.2012 13:25

Pod transparentem s  heslem Rodina je fetiš předváděli své obscénní tanečky polonazí, provokující homosexuálové v průvodu na festivalu Prague Pride.

Lebeda: Rodina je základ, homosexuální páry ji nikdy nenahradí
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Pavel Lebeda

Nepříliš povzbudivý vzkaz hrdého homosexualizmu většinové populaci, že ?

Úctě ke křesťanství jako základu euroamerické civilizace jsem se již vyznal. A rodina je v hodnotovém žebříčku křesťanství na jeho samém vrcholu. Snahy stavět na stejnou úroveň soužití  dvou osob stejného pohlaví a tradiční rodinu se všemi jejími nezastupitelnými funkcemi odmítám. Mám na mysli kromě sňatku také možnost adopce dítěte.

Připouštím, že by homosexuální pár mohl adoptované dítě hmotně zabezpečit i nadstandardně. O jeho zdravý psychický vývoj bych se ale obával. Dětská duše je vnímavá a citlivá a v hlavičce takového dítěte by asi byl velký zmatek. Nevím o tom, že by existovala psychologická studie o vývoji dítěte, vychovávaného homosexuály. Určitě by to bylo zajímavé. A mám-li pochybnosti o adopci dítěte do homosexuálního prostředí, je dobré připomenout statistiky, hovořící o  mnohonásobně vyšším riziku zneužívání v náhradní rodinné péči.

Nepodporuji snahu svého kolegy Jiřího Dienstbiera prosadit adopci  dětí homosexuálními páry. V senátorském klubu jsme takovou možnost nediskutovali, nicméně nemyslím, že by zde našla většinovou podporu. Tak jako snad i v celé straně.

MUDr. Pavel Lebeda
senátor

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Pavel Lebeda

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Senioři nesmí stát na okraji zájmu celé společnosti

16:04 Ministryně Maláčová: Senioři nesmí stát na okraji zájmu celé společnosti

Komentář na facebookovém profilu k seniorům