Libčeveská buňka ČSSD se stala obětí politické hry

25.11.2011 15:04 | Zprávy

V severočeské ČSSD to vře, naposledy vzbudil pozornost masový odchod členů libčeveské místní organizace ČSSD, z nich někteří přešli do nového politického subjektu, založeného Jiřím Paroubkem.

Libčeveská buňka ČSSD se stala obětí politické hry
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
Jednotný a náhlý odchod členů budí pochybnosti, ukazuje se, že současné stranické vedení správně poukazovalo na to, že Libčeveská MO je plná „černých duší" - tento řízený exodus, kdy mnoho členů jako jeden muž opustilo ČSSD, mu dává za pravdu. Je smutnou skutečností, že v libčeveské organizaci někdo tahá za nitky a její členové se jako loutky pohybují zleva doprava.

Existuje podezření, hraničící s jistotou, že libčeveská organizace byla zneužita pro politické hrátky, které řídí dovedný kmotr v pozadí. Navíc důvody uváděné v „Prohlášení členů výboru MO Libčeves k odchodu z ČSSD" jsou z valné části fiktivní, jedná se o účelově shromážděné informace sloužící pro dehonestující kampaň. Opírají se o informace posbírané v diskuzích na internetu, zaslechnuté v kuloárech, které mají relevanci blížící se pavlačovým drbům typu „jedna paní povídala..."

Vezmeme-li argumenty bývalých členů ČSSD z Libčevse popořadě:

Libčeveští obviňují vedení kraje a ČSSD z „mafiánských a zločinných praktik" - což je velmi podivné od lidí, kteří se přikloní k postavám jako Petr Benda, s pověstí veksláka a kuplíře, jenž se stal Paroubkovým souputníkem na politické scéně. Pěkně se o tom píše v článku Reflexu Bony a klid.

V případě kauzy Fond hejtmanky jde opět o snůšku nesmyslů: Fond hejtmanky poskytuje finanční prostředky na granty a dotace, z nichž se financuje například výstavba dětských hřišť, kultura a akce pro zdravotně postižené. O tyto prostředky mohou žádat všechny fyzické i právnické osoby, pokud splňují podmínky řízení. Odkud plynou peníze do tohoto fondu, je jasně stanoveno v jeho stanovách: z rozpočtu samotného kraje (částku určuje zastupitelstvo kraje), z úroků z prostředků fondů na bankovním účtu a z dalších zdrojů, jakými jsou dary, dotace nebo příspěvky dalších subjektů. Rozdělování těchto prostředků je naprosto transparentní, vedení ÚK k němu každoročně vydává přehled uskutečněných investičních dotací. Každé jednotlivé přidělení dotace prochází regulérním kolektivním procesem posouzení, vyhodnocení a případného schválení na základě splnění podmínek a účelovosti. Obdobné fondy existují i v mnoha jiných krajích, např. Fond Vysočiny nebo program individuálních dotací, který vyhlašuje Jihomoravský kraj.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ČSSD

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Rozklad EU

Souhlasím s vámi, že EU svou zelenou a nerealistickou politikou nahrává svému rozkladu. Kdo přesně je za takovou politiku zodpovědný? Kdo vlastně celou tu EU řídí? Přijde mi, že se dost poslanců staví proti řadě nařízení, ale k čemu to je? K čemu vás volíme, jestli přes vás vše prochází? Kritizovat ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Majerová (Trikolora): Stejné totalitní metody jako za minulého režimu

14:07 Majerová (Trikolora): Stejné totalitní metody jako za minulého režimu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k metodám současné vládnoucí koalice