MD: Systém Policejního prezídia komplikuje plné využití CRV

25.07.2012 10:55 | Zprávy

Státní tajemník Ministerstva dopravy Miroslav Drobný se dnes dopoledne osobně vydá na Policejní prezídium ČR, aby spolu s pracovníky prezídia vyřešili nefunkčnost jejich sítě, která komplikuje plné využití CRV.

MD: Systém Policejního prezídia komplikuje plné využití CRV
Foto: LIDEM
Popisek: Exministr dopravy Pavel Dobeš

„Dnes v ranních hodinách byla opět omezena funkčnost systému CRV, a to důsledkem výpadku vnitřní sítě Policejního prezídia, kterou spravuje Česká pošta a jejíž součástí je i databáze odcizených vozidel,“ říká Miroslav Drobný. „Sám Centrální registr vozidel tedy plně funguje, nicméně není možné vykonávat agendu, která vyžaduje přístup do databáze Policejního prezídia."

Státní tajemník Drobný bude vyžadovat, aby Policejní prezídium uskutečnilo jasné a konkrétní kroky, které zajistí maximální funkčnost vnitřního systému prezídia. „V průběhu pondělní návštěvy náměstka policejního prezidenta na ministerstvu dopravy jsme byli ujištěni, že prezídium uskuteční všechna opatření, aby zamezilo kolapsům jejich sítě, ke kterým došlo v uplynulých dnech. Evidentně se tak nestalo,“ dodává Miroslav Drobný. „Jsem připraven podniknout kroky, aby z této skutečnosti byla vyvozena konkrétní odpovědnost.“

Doplnění:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Neměl snad pravdu?

Pane poslanče, můžete mi sdělit, v čem neměl pan Okamura ve svém projevu pravdu? To chceme stále zavírat oči před realitou? Michal Prášek

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Babiš smetl ze stolu projekt gigafactory v Karviné

6:07 Kupka (ODS): Babiš smetl ze stolu projekt gigafactory v Karviné

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k projektu gigafactory v Karviné.