MMR: Zjednodušování administrativy je pro nás zásadní

27.01.2012 13:14

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR dnes v Praze uspořádalo konferenci k hlavním principům zjednodušování postupů pro žadatele a příjemce při čerpání evropských peněz v období 2014-2020.

MMR: Zjednodušování administrativy je pro nás zásadní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský

Závěry z konference je možné shrnout do dvou základních oblastí. Hlavním předpokladem je sjednocení, zjednodušení a optimalizace administrativních postupů a zavedení srozumitelných pravidel. Dále je to podpora realizace systémových projektů, které budou zaměřeny na pomoc při přípravě a realizaci projektu.

„Není reálné si představovat, že evropské peníze budeme rozdávat bez jakýchkoli pravidel. Nicméně už dnes víme, jak a kde můžeme budoucím žadatelům a příjemcům v jejich roli ulevit, abychom zároveň dodrželi potřebnou míru transparentnosti a kontroly,“ říká Kamil Jankovský, ministr pro místní rozvoj, který přípravu nového programového období za Českou republiku koordinuje. Účastníky konference byli zástupci jednotlivých resortů, krajů, ale také zástupci z řad řídících orgánů a také odborné sféry. V rámci konference byli seznámeni s aktuálním stavem aktivit v oblasti zjednodušování procesů a zástupci ministerstva představili soubor doporučení, které je vhodné aplikovat při přípravě procesů v rámci dalšího programového období.

Tato aktivita vychází jednak z nařízení EK pro programové období 2014–2020, které požaduje snížení administrativní zátěže v rámci všech fondů Společného strategického rámce a je také v souladu s programovým prohlášením vlády, které klade důraz na zjednodušení administrativy při rozdělování finančních prostředků z fondů EU. To by mělo v praxi vést především ke snížení administrativní zátěže na straně žadatelů a příjemců.

Cílem celého procesu je zjednodušování administrace, odstraňování legislativních bariér a zkracování administrativních lhůt. Nelze však zapomínat na zachování prvků kontroly. Jedině tak zůstane podpora z veřejných zdrojů dostatečně transparentní.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ministerstvo pro místní rozvoj

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): Věděli jste, že je pražské metro jedno z nejhezčích na světě?

16:14 Hřib (Piráti): Věděli jste, že je pražské metro jedno z nejhezčích na světě?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k pražskému metru.