MSp: Ohrožení chodu justice na Ústecku

04.06.2013 18:15 | Zprávy

Mimořádnou situaci Krajského soudu v Ústí nad Labem jedou řešit představitelé Ministerstva spravedlnosti ČR a Vězeňské služby ČR

MSp: Ohrožení chodu justice na Ústecku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Blažek

Na Ministerstvu spravedlnosti se dnes v 13:30 konala mimořádná porada k povodňové situaci. „Velká voda zasáhla Krajský soud v Ústí nad Labem a je pravděpodobné, že jeho provoz ochromí na delší dobu. Labe v Ústí ještě nekulminovalo a už nyní je suterén budovy pod vodou. Vysílám okamžitě na místo svého ekonomického náměstka Radomíra Daňhela a generálního ředitele Vězeňské služby Petra Dohnala, aby domluvili, jak můžeme pomoci s řešením situace,“ reagoval na zprávy ministr Pavel Blažek.

V Ústí nad Labem budou tito zástupci jednat s nejvyššími představiteli justice v kraji a snahou bude nejen minimalizovat škody způsobené povodní, ale i zajistit náhradní prostory, aby chod soudu nebyl paralyzován déle, než je nezbytné. V zasaženém areálu totiž sídlí nejen krajský a okresní soud, ale také krajské a okresní státní zastupitelství. To ve své podstatě znamená ohrožení chodu justice na Ústecku. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Ministerstvo spravedlnosti

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Vážený pane Babiš,

co vlastně budete dělat s povolenkami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Benešík (KDU-ČSL): Proti Tomiovi Okamurovi měl kandidovat Hayato Okamura

14:02 Benešík (KDU-ČSL): Proti Tomiovi Okamurovi měl kandidovat Hayato Okamura

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k volbě předsedy Poslanecké sněmovny.