Ministr Bendl: Obchodníci dali větší prostor domácím potravinám

11.02.2013 21:16 | Zprávy

Ministr Bendl a obchodníci se shodují na větší podpoře domácích potravin.

Ministr Bendl: Obchodníci dali větší prostor domácím potravinám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Bendl

Ministr Petr Bendl se dnes u kulatého stolu sešel s členy Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR). Hlavními tématy jednání byla kvalita a bezpečnost potravin, kontroly prodejen a provozoven, polské potraviny, metanolová kauza, připravovaná novela zákona o potravinách a činnost pracovních skupin věnovaná dozoru nad trhem s potravinami a podpoře českých potravin.

Podpora kvalitních a bezpečných domácích potravin je cílem Ministerstva zemědělství i dvou loni vytvořených pracovních skupin složených ze zástupců Ministerstva a obchodních řetězců. Práce těchto skupin a jejich výsledky byly předmětem dnešního jednání ministra Petra Bendla s obchodníky.

„Obchodníci dali ve svých prodejnách větší prostor domácím potravinám. Vyšli tak vstříc vzrůstajícímu zájmu zákazníků po kvalitním zboží a zároveň podpořili místní zemědělce a výrobce potravin,“ řekl Petr Bendl.

Obchodníci uvedli, že například 80% zboží nabízeného Kauflandem pochází z ČR, v Tescu je to 81%. Ahold se zase zaměřil na regionální, zejména pekárenskou, výrobu.  Dnešní schůzka navázala na předešlá jednání. Ministr Bendl považuje pravidelná setkávání se zástupci obchodních řetězců za důležitá, protože pomáhají kultivovat dodavatelsko-odběratelské vztahy a kulturu prodeje v tuzemském maloobchodu. Podle ministra je komunikace s obchodními řetězci dobře nastavená a už přinesla konkrétní výsledky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…