Ministr P. Dobeš: Česká republika konečně Václavu Havlovi splatila svůj dluh

5. 10. 2012 11:01

Česká republika se v den výročí narození prezidenta Václava Havla zařadila po bok Francie a Polska. Havlovo jméno nese vznikající knihovna v pařížské čtvrti Pajol a třída v polském Gdaňsku, kde v závěru sedmdesátých let vznikla polská Solidarita. Od 5. října 2012 bude Václava Havla a jeho odkaz i příštím generacím připomínat také Letiště Václava Havla Praha (Václav Havel Airport Prague).

Ministr P. Dobeš: Česká republika konečně Václavu Havlovi splatila svůj dluh
Foto: LIDEM
Popisek: Exministr dopravy Pavel Dobeš
reklama

Na slavnostní ceremoniál byli pozváni významní představitelé tuzemského politického, společenského a kulturního života i velvyslanci působící v České republice. „Je škoda, že míst pojmenovaných po Václavu Havlovi není víc. Osobností, které by lidi v takové míře dokázaly propojovat, po světě chodí málo, což ukázala i obrovská vlna solidarity, které se zvedla po jeho úmrtí. Jsem rád, že se tímto symbolickým aktem konečně připojujeme k zemím jako Francie nebo Polsko, kde panu Havlovi projevují možná větší úctu, než u nás. Česká republika Havlovi tímto krokem splatila svůj dluh a také tímto způsobem se přihlásila k hodnotám, které celý život hájil,“ řekl k přejmenování ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla Praha ministr dopravy Pavel Dobeš.

Název Letiště Václava Havla Praha či Václav Havel Airport Prague se bude užívat zejména pro označení budov terminálů letiště, v hlášení letištního rozhlasu, v autobusech městské hromadné dopravy, na palubách letadel, v letištních autobusech a také v korporátních materiálech společnosti Letiště Praha, tedy na obálkách, hlavičkových papírech či na webu společnosti (www.prg.aero). Náklady na změnu názvu byly oproti původnímu předpokladu díky výběrovému řízení na výrobu světelných nápisů sníženy na zhruba 3 mil. Kč. Náklady hradí provozovatel letiště, společnost Letiště Praha, a. s.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ministerstvo dopravy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kobza (SPD): Pod záminkou boje s koronavirem chce EU ubrat zemědělcům a přidat šíbrům

18:50 Kobza (SPD): Pod záminkou boje s koronavirem chce EU ubrat zemědělcům a přidat šíbrům

Jde o přerozdělení kohezních fondů ve výši cca 37 miliard eur. Eurokomisařka a bývalá Češka Věra Jou…