Ministr Pospíšil: Ceny Anděl si hluboce vážím

23.02.2011 5:42

Bílý kruh bezpečí ocenil ministra spravedlnosti za pomoc obětem trestných činů.

Ministr Pospíšil: Ceny Anděl si hluboce vážím
reklama

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil dnes obdržel od občanského sdružení Bílý kruh bezpečí cenu Anděl. Sdružení tuto cenu tradičně uděluje za úspěšné, dlouhodobé a systémové aktivity v oblasti zlepšení situace obětí kriminality v České republice.

Ministr Pospíšil ocenění převzal na úterním slavnostním setkání u příležitosti Evropského dne obětí. „Není to cena pouze za uplynulý rok, ale za dlouhodobé aktivity pana ministra, které sahají již do doby, kdy se s jeho pomocí podařila prosadit větší ochrana obětí domácího násilí - vykázání násilníka z  bytu," vysvětlila prezidentka Bílého kruhu bezpečí Petra Vitoušová.

Občanské sdružení poskytuje obětem trestných činů ve svých poradnách psychologickou i právní pomoc, která je bezplatná. Jeho posláním je zlepšení právního postavení poškozených v trestním řízení i ve společnosti.

„Práce Bílého kruhu bezpečí s oběťmi trestných činů je velice významná a potřebná. Hluboce si vážím udělené ceny. Vnímám ji jako pozitivní zpětnou reakci na kroky, které v této oblasti činí ministerstvo," uvedl Jiří Pospíšil.

Ministerstvo spravedlnosti připravuje zcela nový zákon o obětech trestných činů, který bude obsahovat komplexní úpravu práv obětí. Zákon si mimo jiné klade za cíl zabránit sekundární viktimizaci obětí - tedy jejich druhotné psychické zátěži poté, co trestný čin vyjde najevo. Ministr Pospíšil návrh představí veřejnosti zhruba v polovině tohoto roku.

Tereza Palečková, tisková mluvčí ministerstva spravedlnosti

Dále čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo spravedlnosti

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Monsportová (Piráti): Obvinění ze střetu zájmů odmítám

22:36 Monsportová (Piráti): Obvinění ze střetu zájmů odmítám

Krajská zastupitelka za Piráty v Karlovarském kraji Markéta Monsportová byla opozičními stranami nař…