Nečas: Geologové zhodnotí riziko dalšího sesuvu půdy na rozestavěnou D8

07.06.2013 19:05

Premiér Petr Nečas spolu s ministrem životního prostředí Tomášem Chalupou navštívili obec Litochovice nad Labem, u které došlo kvůli dešťům k masivnímu sesuvu půdy na rozestavěnou dálnici D8.

Nečas: Geologové zhodnotí riziko dalšího sesuvu půdy na rozestavěnou D8
Foto: Petr Kupka
Popisek: Premiér Petr Nečas

„V důsledku dlouhodobých dešťů tady došlo k poměrně masivnímu sesuvu půdy, který zavalil těleso stavěné dálnice. Co je nejhorší, že pod námi 700 metrů je vesnice. Nyní je nezbytné zhodnotit z geologického hlediska, jaké je riziko pokračujícího sesuvu a pokusit se ten sesuv zastabilizovat a samozřejmě učinit i opatření pro bezpečnost obyvatel,“ řekl přímo na místě premiér Petr Nečas. 
 
Prognózy dalšího vývoje počasí jsou varující, v současné době je zvýšené riziko přívalových i dlouhodobých srážek. „Pokud to bude na území, která prošla deštivým obdobím v minulých dnech, tak absorpční schopnost půdy je v podstatě limitně nulová a velmi rychle se srážky ocitnou v malých i větších vodních tocích. Musíme bohužel počítat s výrazně vyšším rizikem povodní,“ dodal premiér. 
 
Dnes právě kvůli nepříznivému vývoji počasí rozhodla Ústřední protipovodňová komise a Ústřední krizový štáb o tom, aby mimo jiné nedocházelo ke snižování stavu protipovodňových opatření.
 
Jan Hrubeš, mluvčí vlády
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Vlada.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Pirátský příběh nekončí, jedeme dál

22:21 Gregorová (Piráti): Pirátský příběh nekončí, jedeme dál

Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb do Poslanecké sněmovny