Nekl (KSČM): Ivan Langer, praporečník ODS

20.04.2010 9:52

Český člověk se již rohlíkem opít nedá.

Nekl (KSČM): Ivan Langer, praporečník ODS
reklama

Předvolební speciál Otázek Václava Moravce, kterého jsem se ve středu (14. dubna) zúčastnil společně s pěti stovkami dalších diváků v Olomouci, byl pro mne velice poučný. Pozvaní vedoucí kandidáti reprezentovali nejen sami sebe, ale také volební program své strany a zástup těch, kteří jsou za nimi na kandidátní listině.

Zaujalo mne mnohé. Opatrnictví, vyhýbavost v odpovědích a někdy i popletenost - dle dnešního slovníku - příslušníka politické elity Miloslava Vlčka, coby představitele ČSSD. Jsem dalek hodnotit jeho výkon. Mohl bych být zaujatý. Hodnocení po skončení pořadu celkem trefně vyjádřila skupina mladých s oranžovými čepičkami a šálami ČSSD, které jsem jen tak mimochodem zaslechl při východu ze sálu: »Jestli se díval Paroubek, musí mít v tuto chvíli hlavu rozbitou o televizní obrazovku.« Netřeba dalšího komentáře.

Další příslušník tolik vyzdvihované elity Ivan Langer, praporečník ODS v Olomouckém kraji, po skončení pořadu obklopen chlapci a dívkami v modrých trikotech, rozdával úsměvy na všechny strany, zejména tam, kde se blýskaly objektivy kamer a fotoaparátů. Jako vždy brilantní až demagogický řečník asi nepostřehl, že během pořadu velmi výraznou část publika přivedl k výbuchům ironického smíchu a projevům nevole. Zejména při otázkách dotýkajících se morálky v politice a k jejímu celospolečenskému úpadku. Snad to ruchové mikrofony zachytily i pro televizní diváky. Ale jeho výrok, že by každý v otázkách morálky měl začít »především u sebe«, vyvolal odezvu v hledišti masovým skandováním »u sebe, u sebe«. Až pan Moravec musel publikum uklidňovat.

Více:
KSČM: V bitvách proti asociálním zákonům slavíme úspěchy
Opálka (KSČM): Soukromé spoření na důchod je riziko

A když jsme u té morálky, poctivosti a férové hry: Nejen mým nejbližším, ale i mnoha známým a neznámým lidem vlastnícím živnostenský list tu samou středu 14. dubna přišel osobní dopis na jméno s propagačním volebním materiálem ODS, obracející se na živnostníky a slibující to, po čem již delší dobu volají. Přitom vláda Mirka Topolánka, ve které Langer po celou dobu zahříval ministerskou židli, neučinila ani jeden krok z toho, co najednou slibuje. Je před volbami, prosím. Na to už jsme zvyklí. Ale najednou mi ti známí živnostníci a drobní podnikatelé začali volat. Nevíš, kde vzali mou adresu? Jeden můj přítel byl přímo rozhořčen. Před měsícem si vyřizoval nový živnostenský list. Oproti tomu starému měl uvedeno nové bydliště a nově i akademický titul. A ejhle, na dopise od ODS je uvedeno vše podle nového.

Pan Langer mluvil o morálce, poctivosti a čistotě v politice. Ptám se, kde jeho strana vzala údaje pro oslovení této skupiny lidí, údaje zcela čerstvé? Podle mě jde pravděpodobně o zneužití údajů z jistého registru. A to politickou stranou, tou nejférovější, která to s námi myslí nejlépe.

Ostatní představitelé stran vzešlých z průzkumu volebních výsledků nic nového nepřinesli a neřekli. Prostě speciál Otázek Václava Moravce byl velmi poučný. A pevně věřím, že i pro ty, co seděli u obrazovek.

Z mého pohledu dlouhodobě konzistentně hovořil Alexander Černý, jednička na kandidátce KSČM v Olomouckém kraji. Myslím si, že mluvil z duše neprivilegovaných deseti milionů a navíc se znalostí věcí. A co je důležité, argumentoval tak, jak komunisté argumentují celé volební období. Nepoužíval populistických výkřiků používaných dva tři měsíce před volbami. Sliboval jen to, co poslanci a zastupitelé za KSČM mají dáno programově již řadu let a co tu s menší, tu s větší úspěšností prosadí do norem a usnesení, které ovlivňují život nás všech. A to podle síly jejich hlasů.

Věřím, že moudrý český člověk se již rohlíkem opít nedá. Ti, co Černého oslovili v televizním přenosu z Olomouce, snad ukázali i těm nerozhodnutým, těm, co váhají k volbám jít, že nadešel jejich čas. Bez početně silného poslaneckého klubu KSČM nebudou mít silné zastání. Zvláště po nemastném neslaném stanovisku pana Vlčka k otázce, která že z přítomných stran je schopna naplnit všech pět podmínek daných ČSSD pro možnou povolební spolupráci.

Levicový volič má jen jednu alternativu. Místo bezpohlavní a bezpáteřní ČSSD v rouše levicového zachránce volit opravdový levicový volební program, program KSČM.

Josef Nekl, KSČM

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kscm.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Příjmy u obcí budou nižší o 1 100 korun na jednoho obyvatele

7:33 Hejtman Půta: Příjmy u obcí budou nižší o 1 100 korun na jednoho obyvatele

Komentář na facebookovém profilu k dopadům kompenzačního bonusu