Onderka (ČSSD): První listopadový víkend ožije Brno světovým florbalem

27.10.2011 20:47

Primátor města Brna Roman Onderka je potěšen, že Brno se stane místem významné sportovní události. Mezistátní florbalový turnaji „Euro Floorball Tour mužů a juniorů" se uskuteční 4. - 6. listopadu 2011.

Onderka (ČSSD): První listopadový víkend ožije Brno světovým florbalem
Foto: Archiv
Popisek: Primátor Brna Roman Onderka při projevu v Moravské národní galerii

Euro Floorball Tour je série turnajů čtyř zemí, kterých se od roku 2006 pravidelně účastní mužské a ženské reprezentace České republiky, Finska, Švédska a Švýcarska. Turnaje se konají dvakrát za rok, vždy v dubnu a v listopadu. Zápasy seniorských reprezentací doplňují v listopadovém termínu ještě utkání juniorů. Země se v pořádání akcí střídají ve dvouletých cyklech.

Muži a junioři hrají v lichých letech v dubnu ve Švédsku, v listopadu v České republice, v sudých letech na jaře ve Švýcarsku a na podzim ve Finsku. Ženy a juniorky v lichých letech cestují postupně do Švýcarska, pak do Finska, v sudých hrají v dubnu ve Švédsku a v listopadu v Česku.

Na turnajích silné florbalové čtyřky se vždy vzájemně utkají všechny týmy. Za výhru získají tři body do tabulky, za remízu jeden. Po každém zápase se konají ještě samostatné nájezdy. Úspěšnější tým v nich získá jeden extra bod.

Současně s brněnským Euro Floorball Tour proběhne ženský turnaj ve Finsku.

„Jsem potěšen, že Brno je místem tak významné sportovní události, jakou je mezistátní florbalový turnaj. Florbal má v Brně již pevně zakořeněnou tradici. Opěrným bodem v extralize je například florbalový klub Bulldogs Brno. Jsem přesvědčen, že se v Brně odehraje významné mezinárodní sportovní utkání, které výrazně přesáhne rámec standardních soutěží. Též věřím, že město Brno v úloze hostitele obstojí natolik, že se sem všichni naši zahraniční hosté budou rádi vracet, ať už jako sportovci, nebo jako turisté," říká primátor Brna Roman Onderka.

Dále čtěte:
Onderka: Brno hospodaří tak, aby se nezadlužovalo. A týká se to i kultury
Z brněnské opery vietnamská tržnice? "Odborář" primátor rozpálil umělce
Primátor Onderka: Pokud projde Kalouskův návrh, pro Brno to bude katastrofální Dotaz Romanu Onderkovi můžete položit ZDE ##MINIPAS 1090##

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Roman Onderka - profil

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otevřeme Česko: Tímto výrokem se budoucí ministři dopustili vlastizrady

5:37 Otevřeme Česko: Tímto výrokem se budoucí ministři dopustili vlastizrady

Žádáme prezidenta České republiky Miloše Zemana, aby v žádném případě nejmenoval Martina Kupku z ODS…