Paní vicepremiérka chce prosadit i u nás po německém vzoru hlasování o konstruktivní nedůvěře. V Německu Bundestag nemůže jen vyslovit nedůvěru současnému kancléři (vysloví-li se nedůvěra kancléři, končí pochopitelně celá vláda), aniž by nový kancléř - protikandidát dosavadního - v tomto hlasování o konstruktivní nedůvěře nedostal potřebnou většinu ve Spolkovém sněmu.
Možná dobrý institut, sice bez opory v české ústavní praxi, avšak jeho vytvoření změnou české ústavy nepodpořila K. Peake sprvánými argumenty. Uchyluje se, bohužel, dokonce ke lži.
Jako odstrašující příklad dosavadní ústavní a parlamentní praxe uvádí vyslovení nedůvěry vládě M. Topolánka, jakoby po pádu této zkorumpované vlády nastal Avatar či obludárium. V čem se jedná o tvrzení nepravdivé?
Uvádím v této souvislosti krátkou pasáž z mé nové knihy pamětí „Plnou parou v politice", kterou budu křtít 3. října. Vzpomínám zde totiž i na události v březnu 2009, kdy byla vyslovena nedůvěra vládě M. Topolánka v průběhu českého předsednictví Radě EU.
Průběh českého předsednictví Rady EU v první polovině roku 2009 a nedůvěra Topolánkově vládě
Čeští pravicoví novináři a také pravicoví politici začali prakticky ihned po pádu Topolánkovy vlády implantovat veřejnému mínění dvě teze:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vasevec.cz