Paroubek: Novela jednacího řádu omezí debatu ve sněmovně

08.02.2013 17:15 | Zprávy
autor: PSP ČR

Projev na 51. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 2. 2013.

Paroubek: Novela jednacího řádu omezí debatu ve sněmovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Vážená paní předsedkyně, dámy a pánové, já se přiznám, že jsem měl připraven ke druhému čtení projev, který jsem z nějakých důvodů nepronesl, a když jsem si ho teď četl, tak jsem vlastně zjistil, že kdybych ho tady měl přečíst nebo nějakými svými slovy říci, že bych byl směšný, protože vládní koalice svým přístupem k tomuto senátnímu návrhu ukázala, že jí příliš nejde o nějakou demokracii, o nějakou parlamentní diskusi, ale naopak o její omezení. A jestli senátní návrh směřoval podle mého názoru /aspoň takto jsem si ten projev připravil/ ke zkvalitnění činnosti, zejména legislativní činnosti této Poslanecké sněmovny, tak pozměňovací návrhy k tomu nesměřují.

Já jako poslanec, který je mimo kluby politických stran, poslanec Strany národních socialistů, samozřejmě velice trpělivě tady poslouchám ty, kteří podle jednacího řádu mají přednostní právo, a někdy se diskuse omezuje jenom na ty lidi, kteří mají přednostní právo. To už tak prostě je a já to plně respektuji. Ale proti čemu bych byl, a návrh paní předsedkyně považuji perfidní, pokud se tady navrhuje něco - a to je váš návrh, který vede k omezení diskuse na půdě Poslanecké sněmovny o návrzích, které mají být předloženy ve druhém čtení, o pozměňovacích návrzích.

Myslím, že z tohoto hlediska, pokud budou přijaty tyto pozměňovací návrhy, tak to jde mimo ten směr, se kterými přišli navrhovatelé. Pak se domnívám, že by to byl krok špatným směrem.

Myslím, že některé pozměňovací návrhy by předkladatelé sami měli zvážit, aby je stáhli, ale ti to neučiní, protože smyslem těch návrhů je torpédovat tento dobrý návrh, jak byl předložen Senátem.

Jsem velice, velice zklamán a skutečně, tímto směrem by se česká parlamentní demokracie neměla pohybovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

16:18 Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k verdiktu Ústavního soudu stran kompetenční žaloby p…