Paroubek: Pan Sládkobárta že je zastrašován?

17. 1. 2011 21:55

Server Vaševěc.cz k článku Víta Bárty "Když potrefená husa zahýká".

Paroubek: Pan Sládkobárta že je zastrašován?
reklama

V reakci na některé články na serveru Vasevec.cz zveřejnil faktický majitel Věcí veřejných a bývalý majitel detektivní agentury ABL Vít Bárta článek, ve kterém útočí na ČSSD a Jiřího Paroubka. Děje se tak v době, kdy detektivní agentura ABL v době, kdy byl ještě jejím majitelem, podle MF Dnes šmírovala politiky. Z jakých důvodů, to odmítají politici Věcí veřejných, kteří jsou buď oficiálně bývalí majitelé, nebo manažeři, anebo dokonce zaměstnanci firmy ABL (například ministr školství Dobeš), médiím sdělit.

V této situaci pan Bárta, absolvent Policejní akademie a milovník luxusních aut a rychlých koní, pravděpodobně pořízených na odpis z daňového základu (viz článek o hospodaření ABL), píše: „Chtěl bych proto panu Bendovi a Paroubkovi touto cestou vzkázat - mě jen tak nepřidusíte, nezastrašíte,  jako své neposlušné stranické ovečky na severu naší země. Já důkazy o napojení pana Bendy a Oulického na ústeckou pobočku Ředitelství silnic a dálnic předložím ještě tento týden a u případného soudu se budu těšit..." Bárta si dělá legraci. Jak by mohl být zastrašován pouhopouhým opozičním poslancem on, „majitel" vládní strany řídící ministerstvo vnitra? To je licoměrnost. Odvaha je to od Paroubka.

Pan Bárta do dnešního dne vůči Petru Bendovi nepředložil nic. Dokonce v Otázkách Václava Moravce konstatoval, že žádné důkazy nemá. Vasevec.cz sleduje spolu s oslovenými právníky od té doby pozorně každé vyjádření pana Bárty v médiích a žádné důkazy pro svá tvrzení nepředložil.

Dosud stále nepodložená obvinění Bárty na adresu Petra Bendy však v ČSSD na severu Čech - bohužel - vyvolala souhlasnou reakci u některých lidí, kteří jsou podepsaní pod manifestem Michala Haška, v čele s Jaroslavem Foldynou, což vyvolává oprávněné otázky o koordinovanosti postupu s V. Bártou. Koneckonců, v pátek měl Vít Bárta mít, jak sám v v tomto svém blogu přiznal, setkání s Michalem Haškem v Brně.

Je fakt, že v pomluvách bylo Foldynovo jméno například některými zmiňováno v souvislosti s jeho údajnou podezřelou minulostí coby tzv. šífaře za komunistického režimu či v souvislosti se jménem Tomáše Pitra a kauzou Setuza. Nejmenované zdroje dokonce hovoří o tom, že má figurovat v tzv. kauze Krakatice a že jeho jménem operuje bývalý Paroubkův poradce a šéf marketingu ČSSD Petr Dimun. Ten podle dosud nedoložených obvinění exministra Ivana Langera měl mít vztah vůči bývalému vyšetřovateli spisu „Krakatice" Karlovi Tichému. „Různí lidé o panu Foldynovi sice mluvili jako o člověku, který měl údajně přijímat peníze od Tomáše Pitra, ale jak jsem pana Foldynu poznal, tak o takové verzi příběhu silně pochybuji", reagoval na dotaz serveru Vasevec.cz Petr Dimun. Tím však nevyloučil, že se jeho jméno může v této souvislosti objevovat. Dimun také nedokázal věrohodně potvrdit či vyvrátit informaci, že Foldyna opravdu mohl mít takovou minulost či pověst.

Vít Bárta ve svém článku dále píše o tom, že má být on a ministr vnitra John údajně zastrašován Jiřím Paroubkem a že se diví, že ten nechce, aby se pánové Bublan a Pecina zúčastnili výběr nového policejního prezidenta.

„Vzhledem k tomu, že pan Bárta očividně sledoval a zastrašoval politiky, a to skrze svoji detektivní agenturu ABL, jsou jeho vyjádření o zastrašování absurdní. Pan Bárta je ohrožením demokracie a jen slepý, hluchý, němý a hloupý o tom může pochybovat. Pan Bárta nemá být nazýván Bonabártou, což ho očividně - s ohledem na jeho ego - těší, ale Sládekbártou. Věci veřejné v jeho podání totiž nejsou ničím jiným, než Sládkovo či Haiderovo stranou v českém podání", říká k celé věci Jiří Paroubek. Je mu pak velmi líto, že v takové situaci jsou někteří sociální demokraté ochotni uvažovat o účasti v komisi na výběr policejního prezidenta. Podle Paroubka tam totiž nebudou mít větší prostor, než má oleandr na milionářské gardenparty. 

Dále čtěte: 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vasevec.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Po internetu koluje nepravdivá informace o zdražování bydlení pro rodiny

22:02 Výborný (KDU-ČSL): Po internetu koluje nepravdivá informace o zdražování bydlení pro rodiny

Komentář na facebookovém profilu k údajnému poplatku z výstavby