Paroubek: Praktická ukázka politické negramotnosti vedení ústecké ČSSD

19.01.2012 12:21

Je smutné, když vrcholní krajští představitelé ČSSD neznají ani stanovy vlastní strany. U ústeckých sociálních demokratů mě to ale nijak nepřekvapuje, neboť Vaňhová, Houska, Fišera a Kouda patrně neznají ani její program.

Paroubek: Praktická ukázka politické negramotnosti vedení ústecké ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Z této ostudné negramotnosti vyplývá i jejich aktuální výzva, aby se prošetřilo hospodaření ČSSD v době, kdy jsem ji vedl, neboť se mylně domnívají, že za hospodaření jsem jako předseda nesl výhradní odpovědnost.

Tento omyl zřejmě plyne vedle již zmíněné negramotnosti a neznalosti i ze zaslepené nenávisti vůči mně, obav z porážky v krajských volbách a zisku Národních socialistů – levice 21. století. Vlastní odpovědnosti jsem se na rozdíl od nich či mých bývalých kolegů nikdy nebál a nebojím se ani nyní.

Jako předseda ČSSD jsem odmítl plat i náhrady, neusiloval jsem ani o žádnou sněmovní funkci, protože jsem považoval za nedůstojné šéfa opozice, aby byl například předsedou mandátového a imunitního výboru.

Audit hospodaření proto vítám, neboť za rozhodující část výdajů strany nesl odpovědnost ústřední volební manažer, nyní klíčový spolupracovník 1. místopředsedy ČSSD Michala Haška, Jaroslav Tvrdík a za zbytek ústřední tajemník Jiří Havlíček. Oba pány přitom do jejich funkcí schvalovalo v prvním případě Předsednictvo ČSSD, v druhém případě Ústřední výkonný výbor strany. Vedení strany pak kolektivně rozhodovalo na jejich návrh o financování kampaně a úvěrech.

V této souvislosti je nutné připomenout, že v letech 2005-2009 byla nynější hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová místopředsedkyní strany a všichni dnešní vyzývatelé byli členy orgánů, které rozhodovaly o obsazení jak obou manažerských funkcí, tak o návrzích na rozpočet. Nynější finanční situace strany je navíc způsobena nikoliv primárně nehospodárností (i když i tu nelze vyloučit), ale jiným volebním výsledkem, než jaký byl předpokládán.

Pokud však vedení ústecké ČSSD vyzývá k takovému auditu, pak by mělo zároveň žádat rozsáhlý audit malverzací fondu hejtmanky Vaňhové či rozdávání peněz politickému kartelu tak, jako na to upozornila média. V opačném případě se totiž jen těžko ubrání trapnému podezření z účelovosti takové výzvy namířené mylně proti mně, který je za podivné hospodaření se stamiliony korun z rozpočtu kraje vytrvale a úspěšně kritizuje.

Jiří Paroubek, předseda NS-LEV 21

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: NS - LEV 21

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Michálek (Piráti): Plošné omezení obchodu je absurdní!

21:21 Michálek (Piráti): Plošné omezení obchodu je absurdní!

Komentář na facebookovém profilu k plošným opatřením proti covidu.