Paroubek: Steigerwald s Honzejkem se nežinýrují

21.03.2012 15:50 | Zprávy

Novinářští šmokové Honzejk z Bakalových HN a bývalý obchodník se zbraněmi Steigerwald ve svých článcích v denním tisku útočí na opozici proto, že se odvážila vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Oba pánové redaktoři mají – stejně jako někteří popletení koaliční poslanci – svéráznou představu o demokracii. Tak trochu kimirsenovskou. Opozice se má s vládou držet za ruce a společně pět sborové písně...

Paroubek: Steigerwald s Honzejkem se nežinýrují
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek

Spíše by oba pány měl zajímat zcela katastrofální pokles podpory vlády ve veřejnosti hluboko pod 20% (!). Vláda je zcela nekompetentní v běžných otázkách řízení země i např. v otázkách evropské integrace. Hloupě koncipované vládní tzv. reformy rozdělily společnost a dále v ní zvyšují napětí.

Vláda rozdělila společnost zřejmě zcela záměrně na část bohatší (a menší) avšak aktivní a chudší, která je tlačena k nezájmu o veřejné záležitosti. Cílem vlády není harmonizace společnosti, ale její rozdělení. Již zmíněné tenze mohou ve svých důsledcích, pokud vláda zásadně nezmění svůj postup, přerůst do sociálních konfliktů a nepokojů.

To, že je zaslepena a ideologicky předpojatá vláda mě vcelku nepřekvapuje, ale alespoň někteří novináři by mohli projevit jistou jasnozřivost.

Oba redaktoři se vrací k pádu prohnilé a naprosto zkorumpované Topolánkovy vlády. Prý jsem se klepal strachy, co nastane, když vláda padne (a Sobotka teď úplně stejně). Odkážu oba pány na své paměti Plnou parou v politice, kde uvádím rozsáhlé citace z mého projevu, který předcházel Topolánkově pádu.

V zásadě se to, co jsem tehdy říkal, dá shrnout do dvou základních bodů:

1. po pádu zprofanované Topolánkovy vlády nastane čas na vytvoření úřednické vlády v dohodě politických stran ve sněmovně

2. budou vyhlášeny mimořádné volby do sněmovny.

Úřednická vláda skutečně vznikla a byla dobrým východiskem z patu, který byl ve sněmovně. Bylo to dobré řešení, postavené na kompromisu zejména dvou největších stran ČSSD a ODS, kdy vzniklý úřednický kabinet kvalitně dokončil evropské předsednictví a připravil alespoň nějaká opatření k boji s krizí (toho Topolánek a spol. nebyli schopni).

Také mimořádné sněmovní volby byly stranami dohodnuty na říjen roku 2009. To, že byly Ústavním soudem později (v září 2009) zrušeny, protože hrozilo výrazné vítězství levice, to je již jiný příběh.

Redaktor Honzejk zkresluje – ani on přece nemůže být tak hloupý, aby nevěděl, že lže – i výsledek voleb do sněmovny. Byl jsem ve volbách do sněmovny v květnu 2010 v čele vítězné a nikoliv poražené strany. Odstoupil jsem z funkce předsedy ČSSD mj. také proto, že jsem nechtěl vůbec jednat o možné koalici s ABL-VV a jejími pohlaváry Bártou a Johnem. Schwarzenberg s Nečasem s podporou prezidenta Klause vládu s touto podivnou mocenskou skupinou šmíráků ustavili. Je mi jich líto. V příštích volbách česká pravice zcela shoří.

Kdyby včera Nečasova vláda padla, otevřelo by to cestu k mimořádným sněmovním volbám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: NS - LEV 21

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Pozitivní diskriminace

Na jednu stranu odsuzujete pozitivní diskriminaci, na druhou stranu vám nevadí, že se jí vaše vláda dopouští? Proč třeba neustále zvýhodňujete Ukrajince? Já to chápal zpočátku, ale po třech letech? A druhá věc, proč už se dnes nemůžou problémy nazývat skutečnými jmény, proč se kolem některých našlap...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Může za to jen a pouze Fiala. Důkazy jsou tu

12:17 Rajchl (PRO): Může za to jen a pouze Fiala. Důkazy jsou tu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k poklesu reálných mezd.