Paroubkův projev: Chceme hájit obyčejné lidi

13.03.2010 11:08

Po vládě ODS jsme v těžké ekonomické krizi.

Paroubkův projev: Chceme hájit obyčejné lidi

ČSSD vstupuje do volební kampaně s programem státu přátelského k lidem. Státu, který chrání oprávněné zájmy obyčejných lidí. Sociální demokracie se proto zavazuje, že v případě vítězství v květnových parlamentních zrealizuje plány obsažené v programu Změny a naděje.

„Zvýšíme dostupnost kvalitní zdravotní péče a obnovíme první 3 dny nemocenské. Na prvním zasedání vlády sociální demokracie zrušíme zdravotnické poplatky. V boji proti korupci prosadíme protikorupční balíček. Podporou veřejných i soukromých investic a efektivnějším čerpáním evropských fondů obnovíme hospodářský růst. Jeho nastartování je spolu s úsporami a spravedlivějšími daněmi zárukou splnění našeho závazku snížit tempo zadlužování do roku 2013 na polovinu. Ze zisku ČEZ vyplatíme penzistům 13. důchod ve výši 2400 Kč a podpoříme rodiny s dětmi zvýšením mateřské," řekl na programové konferenci Jiří Paroubek. 

Po třech letech vlády ODS se Česká republika nachází v těžké ekonomické krizi i hluboké krizi důvěry v politiku. Představitelé ODS a TOP 09 tři roky realizovali politiku tunelování veřejných financí, ignorace penzistů a omezování sociálních jistot rodin s dětmi. ČSSD slibuje vrátit politice její opravdový rozměr - starost o životy a budoucnost obyčejných lidí. Cílem sociální demokracie je vnést pocit jistoty a stability do života našich občanů.

„Program Změny a naděje znamená konec experimentování a hazardování s budoucností nás všech. ČSSD zamezí ohrožení práv zaměstnanců zavedením výpovědi bez udání důvodů. Zabráníme privatizaci nemocnic, zdravotních pojišťoven i důchodového systému. Chceme svobodu přístupu ke vzdělání, proto nedopustíme zavedení školného na státních vysokých školách. Za naší vlády nebude docházet ke snižování podpor rodinám s dětmi ani zvyšování spodní sazby DPH na potraviny," dodal Jiří Paroubek.

Programová konference ČSSD:
ODS jde do voleb s katastrofální Modrou šancí
Konference OBRAZEM

ČSSD zajistí dostupnou a kvalitní zdravotní péči pro všechny občany. Hned na prvním zasedání vlády navrhneme zrušení všech poplatků ve zdravotnictví a znovuzavedení proplácení tří dnů nemocenské. Sociální demokracie odmítá pojímat zdravotnictví jako byznys. Nedopustíme, aby došlo k vyvádění peněz mimo zdravotnictví na principu zisku v akciových společnostech. ČSSD má za cíl vytvořit a dobudovat páteřní síť neziskových zdravotnických zařízení, tvořenou státními fakultními nemocnicemi a krajskými nemocnicemi a zdravotnickými zařízeními. Lidé musí dostat nejlepší lékařskou péči v blízkosti svého bydliště.

Topolánkova a Kalouskova vláda vytvořila svým naprostým nezájmem ke kontrole a regulaci monopolů podmínky pro nekontrolovaný růst cen elektrické energie, plynu, vody, či bankovních poplatků. Firmy s výraznou tržní silou plení krizí vyprázdněné peněženky českých občanů. Kontrolní a regulační úřady jim k tomu jen čistí cestu. Trend enormně rostoucích zisků poskytovatelů regulovaných služeb v době krize považuje ČSSD za nepřijatelný. Cílem ČSSD je dostat ceny na úroveň srovnatelných zemí EU.

Součástí realizace vize přátelského státu k lidem je i obnovení férového daňového systému stojícího na progresivním zdanění. ČSSD odmítá absurdní situaci, kdy ředitel banky platí stejné daně jako zdravotní sestra. Budeme garantovat každoroční valorizaci penzí vyplácené z průběžného důchodového systému. Na prvním zasedání vlády rozhodneme o výplatě 13. důchodu ve výši 2400 Kč ze zisků ČEZ.

Utneme tunelování veřejných financí lobbistickými skupinami napojenými na ODS a TOP 09. Pokud neuspěje ministr Pecina se svým protikorupčním balíčkem v této sněmovně, ČSSD jej prosadí na v nově zvolené PSP. 
Česká republika se bude v květnových volbách rozhodovat, jakou cestou se chce dál ubírat. Tři roky vlády Topolánka a Kalouska byly cestou tunelování veřejných financí, cestou korupce, placeného zdravotnictví, klesající životní úrovně penzistů a astronomicky rostoucího státního dluhu.

Sociální demokracie nabízí občanům České republiky cestu změny a naděje. V České republice dnes neexistuje programová alternativa k návrhům ČSSD. Předkládáme občanům nejucelenější plán ekonomického a sociálního rozvoje ČR.  Jsem připraven po květnových volbách spolu se svým týmem nejbližších spolupracovníků - B. Sobotkou, M. Haškem, M. Urbanem, Z. Škromachem, M. Pecinou a L. Zaorálkem přinést změnu a naději do života obyčejných lidí. ČSSD je připravena převzít zodpovědnost za lepší budoucnost obyčejných lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČSSD

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS Jablonec nad Nisou: Koalice byla od jara v podstatě nefunkční

6:29 ODS Jablonec nad Nisou: Koalice byla od jara v podstatě nefunkční

ODS spolu s Hnutím ANO a podporou dalších subjektů vytvořila vládnoucí koalici a po necelém roce opě…