Petráček (ČSSD): Návštěva Diakonie v Dubé

18.03.2012 12:30

Radní LK pro sociální věci Pavel Petráček (ČSSD) se v pondělí 19. března 2012 setká s pracovníky občanského sdružení Diakonie Dubá

Petráček (ČSSD): Návštěva Diakonie v Dubé
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Diakonie Dubá je občanské sdružení založené v březnu roku 2002 s cílem pomoci lidem se zdravotním omezením při přípravě na samostatný život. Registrováno bylo Ministerstvem vnitra ČR dne 9.5.2002. Od roku 2005 nabízí zájemcům své služby. Do konce roku 2009 to byl domov pro osoby se zdravotním postižením a terénní osobní asistence a od 1.1.2010 je to pobytová služba sociální rehabilitace, kterou nabízejí všem zájemcům.

Projekt pomoci lidem s tělesným handicapem vznikl již v roce 1991. Poskytovaná služba Centra sociální rehabilitace, která pod tímto názvem funguje od 1.1.2010, směřuje k budoucímu samostatnému životu lidí se zdravotním postižením, a to buď ve vlastním bezbariérovém bytě, rodině či jiném vhodném zařízení, které bude schopné dosaženou samostatnost nadále podporovat. Aktivní příprava uživatelů na budoucí samostatný život probíhá účastí v nejrůznějších programech, kurzech a aktivitách. Doba pobytu v zařízení sociální rehabilitace Diakonie Dubá je sice časově omezená, ale vždy se řídí momentální potřebou uživatele – klienta. V případě, že uživatel služby nebude mít zajištěno bydlení či bude potřebovat delší přípravu bude tříletá lhůta individuálně prodloužena o další nezbytný čas.

Cílovou skupinou jsou dospělí lidé po nejrůznějších úrazech a nemocech s trvalými nebo přetrvávajícími zdravotními následky a lidé s vrozeným tělesným postižením, případně doprovázeným mentálním handicapem. Věkově mezi cílovou skupinu patří lidé od 18 do 55 let. Tito lidé chtějí, právě tak jako jejich zdraví vrstevníci, žít samostatně. /stav nebo zdravotnické zařízení jim však v tuto chvíli již nepomůže. Diakonie Dubá chce pomoci ve svém Centru sociální rehabilitace řešit jejich nelehkou situaci. Obecným cílem poskytované služby je návrat uživatelů služby do běžného života. To znamená stav, kdy osoba není nucena, vzhledem ke svému zdravotnímu a psychickému stavu být zcela odkázána na pomoc jiných, ale aktivně se podílí na své samostatnosti a využívá tak své předchozí přípravy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kraj-lbc.cz

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ženíšek (TOP 09): Sami nechtějí jít na frontu, ale Putina a jeho politiku neodsuzují

16:48 Ženíšek (TOP 09): Sami nechtějí jít na frontu, ale Putina a jeho politiku neodsuzují

Komentář na facebookovém profilu k ruských občanům, kteří prchli z Ruska před mobilizací.