Poc (ČSSD): Dohodu ACTA nepodpořím

27.01.2012 21:33 | Zprávy

Včerejší podepsání dohody ACTA zástupci 22 členských zemí Evropské unie, včetně České republiky, v japonském Tokiu se setkalo s jednoznačným nesouhlasem společnosti.

Poc (ČSSD): Dohodu ACTA nepodpořím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Poc

Dohoda však nemůže vstoupit v platnost do doby, než ji schválí Evropský parlament. Zde se k danému problému musí vyjádřit nejdříve zodpovědné výbory a následně všichni europoslanci na plenárním hlasování ve Štrasburku.

Český europoslanec Pavel Poc (ČSSD) jednoznačně říká: “Schválení dohody ACTA v Evropském parlamentu z principu rozhodně nepodpořím.”

Cílem dohody ACTA mezi Evropskou unií, Austrálií, Kanadou, Japonskem, Jižní Koreou, Mexikem, Marokem, Novým Zélandem, Singapurem, Švýcarskem a USA, je posílit vymáhání práv duševního vlastnictví a boj proti padělanému zboží, pirátské hudbě a filmům.

Zpravodaj k dohodě ACTA v Evropském parlamentu Kader Arif dnes na svou pozici rezignoval. Arif, rovněž člen evropských sociálních demokratů v Evropském parlamentu, ve svém prohlášení uvádí, že dohoda byla od počátku projednávána netransparentně, bez zapojení občanské společnosti a že snahou bylo dohodu schválit ve zrychleném procesu bez účasti veřejnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ČSSD

Vatikánská smlouva

Pane Havlíčku, proč se polovina poslanců hnutí ANO zdržela při hlasování o tzv. Vatikánské smlouvě? Chcete aby u nás byla církev stát ve státě? Proč jste nehlasovali proti? Dagmar Stöcklová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Miroslava Němcová neunesla pravdu

4:31 Konečná (KSČM): Miroslava Němcová neunesla pravdu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k reakci senátorky Němcové v Otázkách Václava Moravce