Obě situace přitom nelze zcela srovnávat. ODS nebyla v té době v opozici a neblokovala návrhy úřednické vlády, ale s nikým nedohodnuté populistické návrhy změn zákonů ČSSD, které by v době ekonomické krize zvýšily zadlužení státu o 23 miliard korun. Mezi jinými například třinácté důchody, od kterých už dnes samotná ČSSD ustupuje.
Dnes se sociální demokracie chová obdobně, ale v obráceném gardu. Hraje si s ohněm, jako by žila ve vzduchoprázdnu. Nevnímá, nebo nechce vnímat, co se děje v eurozóně, před jakými závažnými rozhodnutími stojí celá Evropská unie. Hospodářský růst především v Evropě, ale i v jiných světových regionech zpomaluje a finanční sektor se opět dostává do problémů.
V takové chvíli musí být ekonomické prostředí stabilnější než kdykoliv předtím. Místo toho se levice snaží lacině vytloukat politické body. Dlouhotrvající paralýza parlamentního systému by mohla znejistit mezinárodní investory, kteří vlastní české dluhopisy. To může vést k prodražení dluhové služby, což by ve svém důsledku zaplatil daňový poplatník.
Hlavním nebezpečím je nekontrolované zadlužování státu. Proto postupně snižujeme schodky veřejných rozpočtů a na evropské úrovni podporujeme veškeré návrhy zavádět legislativní "dluhové brzdy".
Zahraniční pozorovatelé ocenili přístup vlády a prováděné reformy zvýšením ratingu, v Evropě zcela výjimečným. To je jasná odpověď na kritiku opozice, jestli se ubíráme správnou cestou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ODS