Premiér Nečas: Výměnu neekologických kotlů zaplatí stát i letos

10.03.2013 16:17

Stát i letos zaplatí výměnu starých neekologických kotlů za nové. Bude záležet na rozhodnutí Moravskoslezského kraje, kolik peněz bude ochoten svým obyvatelům na nové kotle věnovat; k příspěvku státu musí dát kraj stejnou sumu – i to přislíbil premiér a předseda ODS Petr Nečas během své čtvrteční pracovní návštěvy Moravskoslezského kraje.

Premiér Nečas: Výměnu neekologických kotlů zaplatí stát i letos
Foto: ods.cz
Popisek: Petr Nečas v Karlovarském kraji

„My jsme připraveni i letos dát stejnou částku, kterou se Moravskoslezský kraj rozhodne věnovat svým občanům na výměnu starých kotlů. Počet vyměněných kotlů, a tím pádem úleva životnímu prostředí, je tak především na rozhodnutí kraje. Vláda chce zlepšení ovzduší v Moravskoslezském kraji věnovat maximum,“ říká Petr Nečas.

 Premiér a předseda ODS také připomněl, že to byla jeho vláda, která si jako jediná v EU dokázala prosadit pravidla, která umožňují, aby stát a EU proplácely až 90 procent nákladů na ekologické projekty v Moravskoslezském kraji; v jiných zemích smí být příspěvek státu jen výrazně nižší. Celkem na takové projekty zamíří přes pět miliard korun. „Byla to také až má vláda, která před třemi lety obnovila jednání s polskou stranou o tom, jak zlepšit životní prostředí v celém regionu,“ připomněl Petr Nečas.

Premiér a předseda ODS Petr Nečas je ve čtvrtek na pracovní návštěvě Moravskoslezského kraje. Návštěvu začne přednáškou na Vysoké škole báňské, později se setká s podnikateli a se starosty z regionu. Vpodvečer má pak v programu setkání se členy ODS, na které dostali pozvánku všichni občanští demokraté v Moravskoslezském regionu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Hana Čechová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rychtecký (ČSSD): Přijaté Zásady otevírají cestu udržitelnému rozvoji

22:13 Rychtecký (ČSSD): Přijaté Zásady otevírají cestu udržitelnému rozvoji

Nové Zásady pro spolupráci s investory, které přinesou do Pardubic transparentní komunikaci mezi měs…