Osmdesát let od smrti Viktora Dyka - českého básníka, pravicového politika, poslance a později senátora za československou národní demokracii - je výročím, které by rozhodně nemělo zapadnout. Politickou práci nechápal Dyk jako pouhý prostředek sebeprezentace, ale jako úkol, jako poslání ve službě nadosobnímu národnímu ideálu. Centrum pro ekonomiku a politiku na něj vzpomíná novým sborníkem.
V části A uveřejňujeme texty ze semináře „Viktor Dyk - osmdesát let od smrti" ze dne 26. května 2011. Profesor Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Robert Kvaček rozebral Dykovo názorové zrání. Josef Tomeš z Masarykova ústavu Akademie věd ČR diskutuje ideový a politický odkaz českého básníka. Jaroslav Med z Katolické teologické fakulty UK analyzuje Dykovo pojetí češství. Jiří Brabec z Masarykova ústavu AV ČR zkoumá mnohost a jednotu díla Viktora Dyka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Klaus.cz