Ransdorf (KSČM): O čem se Prvním zprávám zdálo

16.10.2013 15:38

Jiří Bob Asher z redakce Prvních zpráv přišel na pomoc Šimonu Hellerovi, který obvinil Karla Marxe, že byl rasista, hlásal rasové vyvražďování slovanských národů a Jiří Bob Asher to obohatil tím, že tvrdí o Marxovi, že prý položil základy moderní politické genocidy.

Ransdorf (KSČM): O čem se Prvním zprávám zdálo
Foto: kscm.cz
Popisek: Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf

Ohání se literárním historikem Georgem Watsonem, pařížským historikem Pierrem Rigoulotem a disidentem Vladimírem Bukovským. Podle tohoto posledního „znalce“ prý komunisté po svém uchopení moci zlikvidují vždy 10% populace. Československo mělo v roce 1948 12 milionů obyvatel, takže by podle těchto expertů mělo přijít o 1,2 mil. Obyvatel. Nic takového nenastalo, počet obyvatel Československa až do roku 1989 plynule rostl a přesáhl výrazně 15 milionů. Panu Asherovi sděluji, že Marx žádné základy politické genocidy nevytvořil.

Žádný z renomovaných marxovských badatelů o tom neví. Ani Calvez, ani  Mc Clellan, ani Iring Fetscher, ani Oskar Negt, ani Shlomo Avineri, ani Hal Draper  a mohl bych jmenovat stovky dalších. Prostě Šimon Heller blábolí a blábolí každý, kdo tyto teze hájí. Na druhé straně ani George Watson, ani Pierre Rigoulot, které Asher vzývá,  k respektovaným marxovským badatelům nepatří. Hellerovu tezi, že masové porušování zákona je důsledkem Marxovy teorie zastával naopak Stéphane Courtois, který byl v čele týmu, který slepil Černou knihu komunismu (vyšla i česky). Obsahovala tolik chyb, že ji řada recenzentů strhala, třeba dnes už zesnulá Annie Kriegel. Sovětská praxe, stejně jako kdekoliv jinde, kde vládly strany ohánějící se Marxem, není a nikdy nebyla derivátem Marxovy teorie. Pro Marxe patří lidská práva nezastupitelně ke struktuře moderní osobnosti A Marx chtěl osvobodit občanskou společnost z područí státu. Nikoli její podřízení státu.

Anketa

Souhlasíte s názory europoslance Ransdorfa?

86%
14%
hlasovalo: 3089 lidí
Pokud jde o největší genocidy z poslední doby, vede Východní Timor (Timor Leste), kde úřadoval americký klient z Indonésie, dále Rudí Khmerové (jejichž řádění ukončilo až 10 vietnamských divizí, nikoli Američané nebo kdokoli ze Západu) a Rwanda. Co se týče  archivů gulagu, po pracích Zemskova a Ďugina máme docela dobrý přehled o reálných číslech. Jsou sice tragická, ale nicméně Robert Conquest, který kdysi platil za autoritu na velký teror, je nadsadil 16 krát.  Zmíněné archivy neměl tehdy ještě k dispozici. Fungováním stalinistického a maoistického režimu se podrobně zabývám v Novém čtení Marxe I-II, kde čtenář najde i další literaturu. Opakuji znovu, Marx s jakýmkoliv terorem nemá nic společného. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloslav Ransdorf

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

střelba na FF

Dobrý den, kdy bude ukončeno vyšetřování střelby na FF? Netrvá vyšetřování nějak dlouho? A druhá věc, co mě zajímá je, zda stát nějak odškodnil nebo odškodní rodiny obětí? Já netvrdím, že za to stát může, ale je to to nejmenší, co můžete udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Vláda na plnění svých politických cílů jmenovala vojáka

12:28 Vích (SPD): Vláda na plnění svých politických cílů jmenovala vojáka

Česká republika má mít nově vládního koordinátora strategické komunikace (STRATCOM). Na pozici vláda…