Rejman (KONS): Volme Karla Schwarzenberga

15.01.2013 13:39 | Zprávy
autor: KONS

Konzervativní strana vyzývá spoluobčany k volbě Karla Schwarzenberga prezidentem České republiky.

Rejman (KONS): Volme Karla Schwarzenberga
Foto: Martin Vadas
Popisek: Předseda Konzervativní strany Martin Rejman

Konzervativní strana přivítala s velkou úlevou výsledek 1. kola přímé volby prezidenta naší země, který dává dobrou šanci panu Karlu Schwarzenbergovi ve 2. kole zvítězit a stát se tak třetím prezidentem v historii České republiky. Je to do značné míry výsledek toho, že se značná část voličů rozhodla na základě občansky odpovědné úvahy, tedy v zájmu postupu toho středopravicového kandidáta, který měl největší šanci oslovit většinu občanů této části politického spektra a porazit ostatní kandidáty. Jsme rádi především proto, že nám to dává naději, aby naším příštím prezidentem nebyl někdo, kdo může být jakkoli spojován se zločinnou Komunistickou stranou Československa a kdo se uchází o podporu KSČM. Bylo by to politicky, společensky a morálně špatné a symbolizovalo by to, že jsme jako národ nepoučitelní.

Uvědomujeme si, že situace ve druhém kole přímé volby prezidenta je velmi nejistá. Ačkoli pan Karel Schwarzenberg nebyl a není naším stranickým kandidátem, podpořili jsme jej již v prvním kole a jsme připraveni podpořit jej ze všech sil i nyní, neboť jsme přesvědčeni, že bude důstojným representantem České republiky. Nic není rozhodnuto. Aby skutečně uspěl, musí jej volit nejen velká většina našich občanů, kteří jsou středopravicovými voliči, ale i ti voliči levice, kteří si uvědomují důsledky, které by mělo vítězství Miloše Zemana na klima v naší společnosti. Vyzýváme proto občany, aby vzali vážně svoji odpovědnost, šli k volbám a nevolili kandidáta komunistů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…