Rusnok (LIDEM): Zákon o ochraně ovzduší je nadějí pro budoucnost

04.05.2012 20:00

Schválení vládního návrhu zákona o ochraně ovzduší, kterým se zvýší poplatky za znečišťování ovzduší, není překvapivé. Přes silný lobbing firem, kterým se zpřísnění zákona přirozeně nelíbí, zvítězil zdravý rozum a ohled na obyvatele oblastí postižených velkým znečištěním ovzduší.

Rusnok (LIDEM): Zákon o ochraně ovzduší je nadějí pro budoucnost
Foto: Archiv JR
Popisek: Poslanec Jiří Rusnok

Není možné ustupovat ekonomickým zájmům podnikatelů na úkor zdraví lidí. Bylo by bláhové namlouvat si, že by všechny firmy investovaly ušetřené peníze do technologií, jež by produkci emisí výrazně snížily. Jedině tlak ze strany státu může firmy donutit zabývat se skutečně účinnými opatřeními ke snížení dopadů průmyslové výroby na životní prostředí. Vysoké poplatky jsou nástrojem, který by mohl donutit největší znečišťovatele začít pracovat na opravdu fungujících opatřeních ke snížení produkce emisí. Nový zákon se tak stává nadějí pro obyvatele Ostravska, středních nebo severních Čech, zkrátka pro všechny, kteří dnes musí sledovat, zda mohou s dětmi opustit bezpečí domova, aniž by se museli obávat dýchacích obtíží.

Jiří Rusnok, poslanec Parlamentu ČR

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: LIDEM

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Doležal (SPD): Rozbijme nemravný systém exekucí

10:48 Doležal (SPD): Rozbijme nemravný systém exekucí

Zřejmě nejzásadnějším problémem v sociální oblasti jsou v současné době pro české občany exekuce.