Schwarzenberg: Se Slováky máme skvělé vztahy. Doufám, že vydrží

01.01.2013 21:59 | Zprávy

V těchto dnech si připomínáme dvě události spojené s existencí společného státu Čechů a Slováků.

Schwarzenberg: Se Slováky máme skvělé vztahy. Doufám, že vydrží
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

V prosinci 1918 to byl slavný příjezd Tomáše Garrigue Masaryka z Ameriky. Byl to on, kdo u spojenců vybojoval Československo.

Bohužel, v době jeho příjezdu již byly karty rozdány tak, že nemohl uskutečnit všechny své záměry. Zejména ústava již neodpovídala jeho představám. Chtěl vytvořit tak, aby byla podobnější ústavě USA.

Přesto ale jeho osobnost dominovala první republice a ta bez TGM není představitelná. Rok po jeho smrti už začal soumrak Československa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Školství se s Babišovou vládou změní ve skanzen

10:02 Zajíčková (ODS): Školství se s Babišovou vládou změní ve skanzen

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke školství.