Seďa (ČSSD): Co lze očekávat od nového roku 2013

01.01.2013 21:16 | Zprávy
autor: cssd.cz

Přesto, že drtivá většina spoluobčanů tvrdí, že je politika nezajímá, dostatečně si přitom neuvědomují, že jim hodně zasahuje do života a také málo vnímají tu skutečnost, že ji mohou výrazným způsobem ovlivňovat.

Seďa (ČSSD): Co lze očekávat od nového roku 2013
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Ať již přímo, když se do ní aktivně zapojí, tak i nepřímo, volbou svých zástupců, ať již na komunální, krajské či celostátní úrovni.

Znechucení veřejnosti politiky a politickými stranami snad ani nemůže být větší. Není se co divit, když je vládní politika založena na politické korupci a když politika zdegenerovala sociálním bezvědomím a touhou privatizovat veřejné služby státu, a to za každou cenu.Svoji negativní úlohu sehrávají i sdělovací prostředky, které v honbě za senzací preferují negativní zprávy. A i ty jsou z důvodu nedostatku času málo vyvážené a často zavádějící.

Vzrůstají také přímé či nepřímé útoky na demokratické instituce a parlamentní demokracii jako takovou. Této situace často využívají novodobí populisté, nacionalisté a extrémisté. Proto je důležitá obhajoba nejen parlamentní demokracie, ale i občanské společnosti.

Přesto jsem přesvědčen, že blížící se parlamentní volby napomohou utlumit snahu vládní koalice o sociální devastaci naší země a přispějí ke zvýšení osobní odpovědnosti řady politiků. Lidé taktéž potřebují cítit nějakou pozitivní vizi a tu jim tupé škrty a plošné zvyšování daní nemohou nabídnout. Proto je důležitá silná role opozice a její spoluodpovědnost za politický vývoj v zemi. Je nutno se vrátit k souboji politických programů, myšlenek a vizí, namísto osobních útoků a politikaření na všech úrovních.Prostě chce o návrat ke kořenům parlamentní demokracie a k našim národním tradicím.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Školství se s Babišovou vládou změní ve skanzen

10:02 Zajíčková (ODS): Školství se s Babišovou vládou změní ve skanzen

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke školství.