Veřejnost však zapomněla, že politický vliv na orgány činné v trestním řízení bude velmi těžké zrušit či výrazně omezit. Stačí si připomenout politické hrátky Věcí veřejných kolem nového policejního prezidenta P.Lessyho či vytvoření nových politických pozic pro K.Peake a R.Johna z VV. Taktéž se pozapomnělo, že i uvnitř samotné ODS zuří personální válka, zejména mezi příznivci P.Nečase a I.Langera.
Poslední události ukazují, že dochází uvnitř vládní koalice k přesunu vlivu na orgány činné v trestním řízení, zejména na státní zastupitelství. Navrátivší se vrchní státní zástupce podal trestní oznámení kvůli „noční špionáži“ batůžkářů v kanceláři náměstka Grygárka. A to zřejmě na svého předchůdce St.Mečla. Nejvyšší státní zástupce naopak obvinil Rampulu z maření vyšetřování. Aby toho nebylo málo, R.Johnem byl svolán mimořádný Výbor pro bezpečnost , který měl poodkrýt prověrku mimořádného dohledu Vrchního státního zastupitelství na Městském zastupitelství v Praze dne 6.2.2012. To, že se pan předseda John poněkud ztrapnil není tak podstatné. Podstatné je, že existuje otevřená válka státních zástupců a snaha o politické ovlivňování vyšetřovaných kauz.
V neposlední řadě Policie ČR šetří, zda ministr J.Pospíšil a nejvyšší státní zástupce P.Zeman nezneužili své pravomoci při pověřování vrchního státního zástupce v Praze. A k tomu existuje pikantní informace, že paní vícepremiérka a ministryně pro boj s korupcí si již loni zadala právní analýzu právě k postupu pověření St.Mečla. Sama sice popírá, že by analýza stála za trestním oznámením, ale tomu snad již nevěří ani vrabci na střeše Úřadu vlády ČR. V médiích se spekuluje, že ministr spravedlnosti stojí na straně I.Langera a že tím, jsou jeho dny sečteny. O tom svědčí i informace ze zasedání vedení ODS a vyjádření pana premiéra.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: antoninseda.cz