Seďa: Proč zvolila ČSSD v poslanecké sněmovně formu obstrukce

02.11.2011 22:03 | Zprávy
autor: cssd.cz

„Vláda nebrala v potaz návrhy opozice, neziskových a profesních organizací či tripartity, včetně odborů“

Seďa: Proč zvolila ČSSD v poslanecké sněmovně formu obstrukce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněmovna bez poslanců

V rámci poslaneckého klubu sociální demokracie probíhala diskuse o tom, jakým způsobem ještě může ČSSD zabránit přijetí reformních zákonů současné vládní koalice po jejich vrácení či zamítnutí Senátem. Pro přehlasování senátorů má vláda dostatek hlasů a ze způsobu arogantního chování je zřejmé, jak by hlasování dopadlo. Tady chci ještě připomenout skutečnost, že volby vyhrála sociální demokracie se svým programem, který, bohužel pro občany naší země, nemůže prosazovat.

„Vláda nebrala v potaz návrhy opozice, neziskových a profesních organizací či tripartity, včetně odborů"

Vrátím-li se k projednávání zákona o stavebním spoření, úsporná opatření v sociální oblasti a v hmotné nouzi, zvýšení DPH, zdravotní či penzijní reformy musím konstatovat, že jak ve výborech, tak na plénu sněmovny předkládala ČSSD řadu pozměňujících návrhů, které však byly koaličními poslanci odmítnuty a v řadě případů byla omezena demokratická diskuse. Vláda při schvalování těchto zákonů a škrtů, které se dotknou zejména těch nejpotřebnějších - rodin s dětmi, důchodců a lidí s nízkými či středními příjmy, nebrala v potaz návrhy opozice, neziskových a profesních organizací či tripartity, včetně odborů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.