Sedláčková (SNK-ED): Kauza Národní divadlo - něco tady nehraje

12. 9. 2012 9:58

Kauza Národní divadlo. Něco tady nehraje. Víc, než si myslíte. Projekt fotovoltaika na střeše budovy ND-Národní divadlo jako vzor veřejné budovy. Tak jak to tedy doopravdy je paní Hanáková?

Sedláčková (SNK-ED): Kauza Národní divadlo - něco tady nehraje
Foto: Archiv
Popisek: Olga Sedláčková
reklama

Kauzu Národní divadlo sleduji zpovzdálí a myslela jsem si, že komentář k ní přenechám především těm politikům a političkám, kteří se dlouhodobě věnují tématu kultura. Ale celá kauza Národní divadlo se nám tak nějak dále otevírá a objevují se nové a nové důvody proč byl ředitel ND odvolán.  A včera se objevil jeden nový, ekonomický, a ten mě opravdu velmi zaujal. A k tomu se vyjádřit chci. 

Ministerstvo kultury oznámilo, že došlo ze strany ředitele ND k nějakému pochybení při nákupu fotovoltaiky. Myslí tím MK projekt instalace fotovoltaických článků na střeše budovy ND, jehož cílem je  dlouhodobé snížení provozních, respektive energetických nákladů ve všech objektech Národního divadla? Tedy projekt, který je na konferencích prezentován jako příkladový projekt  zvyšování energetické účinnosti veřejných budov v ČR?  Na jedné takové konferenci jsem osobně byla. Tak teď nevím, zda mám u organizátora této konference požadovat, aby mi vrátil účastnický poplatek, anebo nám paní Hanáková nakonec řekne, o co v tom Národním divadle ve skutečnosti jde? 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Olga Sedláčková - profil

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurka (ODS): Základní škola má halu dostat zpět na konci léta

22:13 Jurka (ODS): Základní škola má halu dostat zpět na konci léta

Sportovní hala při Základní škole Purkyňova se zástupcům Jihomoravského kraje zamlouvala od začátku.…