Sehnalová: EU dostane společná pravidla pro technické kontroly vozidel

30.05.2013 13:24

Evropská unie by v budoucnu měla mít společná pravidla pro technické kontroly vozidel.

Sehnalová: EU dostane společná pravidla pro technické kontroly vozidel
Foto: sehnalova.cz
Popisek: Europoslankyně Olga Sehnalová
reklama
Výbor pro dopravu a cestovní ruch Evropského parlamentu, ve kterém zasedá i česká poslankyně Olga Sehnalová (ČSSD, S&D) dnes odhlasoval balíček pravidel o technické způsobilosti vozidel, jehož cílem je zvýšit bezpečnost na evropských silnicích a podstatně snížit počet tragických dopravních nehod.
 
Původní návrh Evropské komise na zavedení každoročních technických kontrol pro automobily starší šest let byl během hlasování ve výboru zamítnut. „Evropský parlament tak následuje pozici Rady, která tento návrh rovněž již dříve nepodpořila. Osobně si myslím, že bychom se měli soustředit spíše na to, aby byly technické kontroly vozidel v Evropě všude stejně poctivé a důkladné, a nikoli zatěžovat řidiče,“ vysvětluje svoji nesouhlasnou pozici poslankyně Olga Sehnalová, která je zpravodajkou druhé části balíčku o silničních technických kontrolách užitkových vozidel.
 
 Europoslanci naopak podpořili zavedení povinných technických kontrol pro motocykly a tříkolky. Ty dosud v některých členských státech, například v Belgii, Francii nebo v Bulharsku, na technickou jezdit nemusely. „Pro české motoristy v této souvislosti žádná změna nenastane. U nás jsou pravidelné technické kontroly dvoustopých a třístopých vozidel již běžným standardem,“ upřesňuje poslankyně Sehnalová.
 
O balíčku pravidel o technické způsobilosti vozidel má Evropský parlament na plenárním zasedání hlasovat letos v červenci, v platnost by měl vstoupit v roce 2015.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: cssd.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Ministerstvo obrany je pouhá „slibotechna“

8:39 Vích (SPD): Ministerstvo obrany je pouhá „slibotechna“

Armáda poptává 210 pásových bojových vozidel pěchoty v osmi modifikacích. Má to stát 52 miliard Kč. …