Šilar (KDU-ČSL): Lidská práva jsou v Tibetu dlouhodobě porušována

10.03.2012 7:36 | Zprávy

Senátor Šilar se připojí k celosvětové kampani „Vlajka pro Tibet“.

Šilar (KDU-ČSL): Lidská práva jsou v Tibetu dlouhodobě porušována
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor za KDU-ČSL Petr Šilar

Dnes 10. března 2012 v rámci mezinárodní akce „Vlajka pro Tibet“ na radnicích, magistrátech a krajských úřadech českých měst a vesnic vlají tibetské vlajky jako symbol podpory nenásilného boje Tibeťanů za svá práva a snahu o zachování národní identity. Touto akcí si připomeneme již 52. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu.

Senátor Petr Šilar, nejen jako člen parlamentní Skupiny přátel Tibetu, ale i jako starosta obce Horní Čermná, k tomu říká: „Lidská práva jsou v Tibetu dlouhodobě porušována. Probíhá masivní stěhování čínského obyvatelstva na území Tibetu… přitom původní obyvatelé jsou v tamějších vězeních vystaveni nelidskému zacházení, a to dokonce včetně nezletilých osob. Omezování svobody tisku, trestání kritického vyjadřovaní na veřejnosti a celková cenzura je na denním pořádku. Diskriminace Tibeťanů ve všech sférách života tak zůstává, po víc jak padesáti letech, stále velkým problémem. Proto je naší povinností a naštěstí i právem na tyto skutečnosti upozornit a podpořit obyvatele Tibetu. Sám dalajláma tvrdí, a dosvědčují to i další Tibeťané, že symbolické akce tohoto typu jim pomáhají, a to nejenom morálně,“ dodává Petr Šilar.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: kdu.cz

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Nebylo by užitečnější ministerstvo pro digitalizaci?

Spíš než pro sport? Proč se ptám vás, podle mě by to bylo něco pro vás. Škoda, že zřejmě nebudete ministr. Podle mě byste byl dobrý.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Za samozvaných nosičů odkazu „pravdy a lásky“ se stávají predátoři agrese

14:02 Mašek (ANO): Za samozvaných nosičů odkazu „pravdy a lásky“ se stávají predátoři agrese

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k podcastu Bohumila Pečinky a Petrose Michopulose, kd…