V úplatkářské kauze Víta Bárty se před časem objevil utajovaný svědek Tomáš Jánský. JUDr. Bárta se pohoršuje nad tím, že se svědek odtajnil a jeho jméno je ve spise. Bárta proto kritizuje práci policie. Možná by si měl superguru zopakovat některé ročníky jak právnické fakulty, tak policejní akademie. Institut utajeného svědka podléhá jasným pravidlům, např. vystupuje pod jinou identitou, chodí k výslechům v jiný čas, nesmí ho znát nikdo, kdo chodí do spisu, tedy ani právníci obviněných osob. O utajeném svědkovi rozhoduje policie, a pokud dospěje k názoru, že režim utajeného svědka není potřeba, svědka odtajní, resp. jeho výslech či informace zařadí do spisu.
To se stalo i v případě rádoby korunního svědka Tomáše Jánského. Jeho výpovědi jsou nevěrohodné, netýkají se úplatkářské kauzy a svůj postup neustále konzultoval s lidmi z ABL, například Václavem Jahodářem apod. Navíc se v minulosti Jánský podílel na Bártových sledovacích a vyděračských praktikách. Z těchto důvodů policie svědka označila za nevěrohodného a režim utajení zrušila. A je to rozhodnutí policie pod dohledem dozorujícího státního zástupce a "právník" Bárta se může postavit třeba na hlavu, postup policie je v pořádku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jaroslav Škárka