Sobotka (ČSSD): ODS a její nesmyslné reformy

13.03.2010 11:35

ČSSD chce spravedlivé daně, úsporné výdaje a konec zadlužování státu.

Sobotka (ČSSD): ODS a její nesmyslné reformy

Místopředseda ČSSD a stínový ministr financí Bohuslav Sobotka dnes prezentoval priority sociální demokracie v oblasti daní a zastavení zadlužování státu. Řešení dopadů hospodářské krize je hlavním tématem hospodářské politiky. ČSSD proto předložila protikrizový program s opatřeními, která eliminují dopad krize a zastaví zadlužování.

„Do roku 2013 snížíme deficit veřejných rozpočtů pod 3 % HDP tak, abychom mohli v letech 2015 - 2016 přijmout euro. Budeme šetřit, ale primárně na straně státu, nikoli na straně lidí. Musíme zvýšit příjmy státního rozpočtu, které oslabila ODS nesmyslnými reformami a zavedením rovné daně," uvedl Bohuslav Sobotka.

Programová konference ČSSD - SLEDUJEME ONLINE
Konference OBRAZEM

Sociální demokracie připravila 62 návrhů a opatření v boji proti krizi. Jen 7 z těchto opatření (obnovení progresivního zdanění, zvýšení daně z příjmu právnických osob o 2% na 21%, zvýšení sociálního pojistného o 1%, zvýšení daní na tvrdý alkohol a tabák, aukční zadávání veřejných zakázek, eliminace korupčních praktik, audity výdajů ministerstev, cenová revize uzavřených smluv, zvýšení dividendy ČEZ) by snížilo schodek státního rozpočtu o 66 mld. korun. Sociální demokracie bude tvrdě a důsledně bojovat s daňovými úniky a zasadí se o silný tlak EU na zrušení daňových rájů.

Navrhované zvýšení daně z příjmů právnických osob na 21 % je spravedlivé a omezuje převod zisků do zahraničí. Dokonce daň fyzických osob ve vyšších příjmových kategoriích je v České republice jedna z nejnižších v EU. Sociální demokracie proto zavede daňové pásmo 38 % pro příjmy nad 100 tisíc Kč měsíčně, ale nezvýší daně středně a nízko příjmovým skupinám. ČSSD zavede majetková přiznání a dědickou daň u velkých dědictví nad 15 mil. Kč a také přísnější regulací úroků a poplatků u spotřebitelských úvěrů bude účinněji potírat lichvu.

Dalším krokem bude předložení nové Strategie rozvoje České republiky, jejímž cílem je přivést do roku 2025 Českou republiku na úroveň prvních deseti nejvyspělejších zemí EU.

Více:
Konference ČSSD: ODS jde do voleb s katastrofální Modrou šancí
Paroubkův projev: Chceme hájit obyčejné lidi

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČSSD

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Politika Pirátů stojí na základním principu odmítat všechno, s čím přijde Babiš

22:30 Premiér Babiš: Politika Pirátů stojí na základním principu odmítat všechno, s čím přijde Babiš

Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne