Štěpánek (SZ): Klánovický les patří veřejnosti, ne golfistům

18.09.2010 11:34

Zelení předložili změnu územního plánu v Praze Klánovicích, ODS je proti.

Štěpánek (SZ): Klánovický les patří veřejnosti, ne golfistům
reklama

Strana zelených na schůzi zastupitelstva hl.m. Prahy předložila návrh na změnu územního plánu v Klánovicích ze sportu na les. Hlavním důvodem byla vůle místních obyvatel, kteří se 82 procenty vyjádřili v referendu pro zachování lesa. Výzvu k jeho zachování podepsalo přes 23 000 občanů Prahy. Přijetí změny však dnes zablokovali hlasováním zastupitelé ODS.

"Klánovický les patří veřejnosti, ne golfistům. ODS dnes pohrdla vůlí obyvatel východu Prahy, především Klánovic a Újezda nad Lesy. Zelení hájili veřejný zájem, ODS soukromý, paradoxně na veřejně vlastněných pozemcích. Ve snaze zachránit Klánovický les pro všechny Pražany budeme pokračovat i po volbách," komentoval výsledek hlasování zelený zastupitel a bývalý radní Petr Štěpánek. Štěpánek během práce v radě HMP nechal v Klánovickém lese vyhlásit chráněné území Prameniště Blatovského potoka.

"V Praze a okolí je již dostatek kvalitních golfových hřišť a není třeba stavět nová navíc na úkor vzrostlého lesa," dodává Olga Sedláčková, bývalá zastupitelka HMP a lídr koalice SZ a SNK ve volebním obvodu VII.

Les se nachází v přírodním parku Klánovice-Čihadla, přírodní rezervaci Klánovice - Cyrilov, přírodní památce Prameniště Blatovského potoka, v Natuře 2000 Blatov a Xaverovský háj a v nadregionálním biocentru (ÚSESu) Klánovický les. Je největším lesem v Praze.

Dále čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Zeleni.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Michalik (STAN): Vrtěti psem ze strany středočeského ANO v přímém přenosu

20:33 Michalik (STAN): Vrtěti psem ze strany středočeského ANO v přímém přenosu

Komentář na facebookovém profilu ke kauze středočeské hejtmanky