Strejček (ODS): Není dobré se spoléhat výhradně na pěstounskou péči

19.02.2012 20:00 | Zprávy
autor: istrejcek.cz

Odpověď na otázku Myslíte si, že tzv. profesionální pěstouni budou adekvátní náhradou po zrušení kojeneckých ústavů? Co například ty děti, o které nikdo nebude stát?

Strejček (ODS): Není dobré se spoléhat výhradně na pěstounskou péči
Foto: istrejcek.cz
Popisek: Ivo Strejček

Jsem přesvědčen o tom, že vedle pečlivě vybíraných pěstounů by tu měly také souběžně působit kvalitní kojenecké ústavy. Není jistě sporu o tom, že každému dítěti nejvíc prospívá vlídné rodinné prostředí, kde o něj pečují otec a matka - mnohdy i „náhradní“. A přesto, myslím, není dobré spoléhat se výhradně na pěstounskou péči. Ty děti, které získají pěstouny poctivé a pečlivé, budou mít štěstí. V životě jsou však, bohužel, i takoví lidé, kteří chtějí být pěstouny pouze ze zištných a vypočítavých důvodů či dokonce trpí zvrácenými sklony. V takových případech je jistě pro dítě lepší péče v kojeneckém ústavu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Němcová (SPD): Dětské domovy volají po změně

16:18 Němcová (SPD): Dětské domovy volají po změně

Návštěvy dětských domovů odhalily závažné problémy s financováním, personálním zajištěním i systémov…