Tichý (ČSSD): Úplatky za vícepráce? To je absurdní!

24.12.2011 20:39

Spojitost Pardubického kraje s údajnou úplatkářskou aférou, o které 21. prosince 2011 ve svém zpravodajství informovala TV Prima razantně odmítá náměstek hejtmana pro dopravu, dopravní obslužnost a investice Jan Tichý. Možnost, aby jednotlivec byl schopen ovlivnit navýšení rozpočtu investiční akce kraje, považuje díky vnitřním směrnicím kraje za absurdní.

Tichý (ČSSD): Úplatky za vícepráce? To je absurdní!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

„V případě, že z jakéhokoliv důvodu dojde při investiční akci, jejímž investorem je Pardubický kraj, k provádění víceprací či navýšení rozpočtu z jiného důvodu, je celá věc relativně složitě posuzována,“ vysvětluje náměstek Tichý. „Sejde se pracovní skupina tvořená nejenom zástupci samosprávy, ale také odborníky z řad úředníků kraje a posoudí oprávněnost požadavku na navýšení rozpočtu akce. Následně vydává doporučení Radě Pardubického kraje, která jako kolektivní orgán o věci rozhoduje. Je proto zcela vyloučené, že by jednotlivec mohl ovlivnit to, zda bude rozpočet investiční akce o vícepráce navýšen.“ Náměstek Tichý v této souvislosti připomíná skutečnost, že Pardubický kraj ve smyslu zákona o zadávání veřejných zakázek provádí otevřená výběrová řízení. Díky nim se podařilo za poslední tři roky ušetřit ve všech oblastech zhruba třičtvrtě miliardy korun. „Námi vysoutěžené ceny investičních akcí jsou třicet procent pod celostátním průměrem,“ říká Tichý s tím, že základním kritériem výběrového řízení prováděného Pardubickým krajem je nejnižší dosažená cena. Všechna výběrová řízení, jejichž předpokládaná hodnota převyšuje sto tisíc korun, jsou navíc vyvěšována na úřední desce Pardubického kraje.

„Informace o tom, že by snad Pardubický kraj, který tímto transparentním způsobem postupuje a dosahuje takových úspor, prostřednictvím jakéhosi emisara získával od podnikatelů úplatky, je naprosto nesmyslná a hrubě urážlivá,“ uzavírá Tichý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: cssd.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koudelka (Trikolóra): Istanbulská úmluva o násilí na ženách a naše právo

12:36 Koudelka (Trikolóra): Istanbulská úmluva o násilí na ženách a naše právo

Právní řád v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zajišťuje rovnost mimo jiné z pohledu pohlaví a trestá …