Vaňhová (ČSSD): Návod poslanců - hoďte odpadky na sousedovu zahradu

02.05.2012 22:22

Řešit likvidaci odpadků tím, že je jednoduše hodíte přes plot k sousedovi, asi není to správné řešení. Vy se sice zbavíte nepořádku, ale váš soused určitě nebude nadšený a možná si to s vámi přijde ručně vyřídit.

Vaňhová (ČSSD): Návod poslanců - hoďte odpadky na sousedovu zahradu
Foto: vanhova.cz
Popisek: Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová

Obdobný postup navrhují poslanci, kteří chtějí, aby občané páchající opakovaně přestupky dostali zákaz pobytu v dané obci a vlastně se mohli nerušeně přesunout do jiné obce, kde v porušování zákona budou dále beztrestně pokračovat. Že je to hloupost? To k poslanecké práci také patří. Senátoři jsou však proti a musíme jim za to poděkovat.

Jaké je tedy správné řešení. Není možné řešit své problémy na úkor někoho jiného. Jednoho delikventa se zbavíte, okolní obce vám na oplátku pošlu dva své. Jediným řešením je nulová tolerance a podstatně tvrdší postihy za opakované přestupky. Ústecký kraj má řešení v podobě Ústeckého balíčku a příslušný zákone je od září minulého roku v Poslanecké sněmovně. Pravicový poslanci však nechtějí připustit, aby se opakované přestupky staly trestným činem s výrazně tvrdšími postihy vůči delikventům. Místo toho se snaží vytvářet dojem, že jim jde o bezpečnost slušných lidí, i když skutečnost je zcela opačná.

To jen dokazuje, že současná politika pravicové vlády je ve slepé uličce a není schopná přijít se skutečnými řešeními aktuálních problémů, a co je horší, odmítá pomocnou ruku od Ústeckého kraje.

Jana Vaňhová
Hejtmanka Ústeckého kraje

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jana Vaňhová

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Semelová (KSČM): Útok na povinnou školní docházku

6:03 Semelová (KSČM): Útok na povinnou školní docházku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návrhu Josefa Středuly na zkrácení povinné školní d…