Vaňhová: Vláda toho k zlepšení situace na Šluknovsku mnoho nepodnikla

18. 1. 2012 20:24

Hejtmanka Jana Vaňhová svolává kulatý stůl „Šluknovsko“.

Vaňhová: Vláda toho k zlepšení situace na Šluknovsku mnoho nepodnikla
Foto: vanhova.cz
Popisek: Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová
reklama

Na středu 25. ledna 2012 svolává hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová jednání u kulatého stolu k problematice Šluknovska, které má za cíl provázat a předat si vzájemné informace mezi zainteresovanými subjekty o tom, jak se postupuje v řešení sociálního napětí v této oblasti.

„Na jednání by měly být vyhodnoceny přísliby deklarované představitelům obcí Šluknovska jednotlivými institucemi a organizacemi. Ústecký kraj pak všem zúčastněným podá informace o aktuálním vývoji ohledně návrhů legislativních opatření, známých pod názvem Ústecký balíček,“ říká Jana Vaňhová. Tato legislativní opatření na základě zákonodárné iniciativy předložil Ústecký kraj na podzim loňského roku do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Návrhy Ústeckého kraje se týkají například sociálního bydlení, přísnějšího hodnocení opakovaných přestupků a provozování loterií. Přijetí navrhovaných změn zákonů by znamenalo pomoc obcím, kde se nacházejí sociálně vyloučené lokality. Ústecký balíček se ve sněmovně začal projednávat před Vánoci a pokračovat by se mělo při nadcházejícím jednání schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

K jednání u kulatého stolu budou zváni představitelé měst a obcí ze Šluknovska a zástupci dalších institucí, jako je například úřad práce, Policie České republiky, Ministerstvo vnitra, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Agentura pro sociální začleňování a další. Bude se hovořit i o postupu zřízení nové policejní stanice a posílení policejní jednotky ve městě Varnsdorf, zazní informace o návrzích opatření k prevenci a účinnému řešení potenciálních sociálních konfliktů v dalších oblastech regionu, starostové ze Šluknovska zhodnotí jistě plnění jednotlivých příslibů z loňského podzimu.

„Při setkání prezidenta Václava Klause se starosty Šluknovska loni v říjnu pan prezident jasně řekl, že stanovení akčního plánu k řešení problémů sociálního napětí je výhradně v rukou vlády. Mám však pocit, že vláda v této oblasti toho příliš nepodnikla,“ dodává hejtmanka.

Hlavním cílem jednání je užší vzájemná provázanost mezi všemi subjekty při spolupráci v rámci řešení problematiky extremismu v oblasti Šluknovska i celého Ústeckého kraje. Výsledky jednání budou mediálně prezentovány.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Kr-ustecky.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Elfmark (Piráti): Sucho vystřídaly povodně. To je jen druhá strana téže mince

6:34 Elfmark (Piráti): Sucho vystřídaly povodně. To je jen druhá strana téže mince

Poslanecké okénko: Červnová sněmovna očima Františka Elfmarka.