Velebný (ČSSD): Tohle je normalizace v praxi

06.01.2013 9:37 | Zprávy
autor: cssd.cz

Při pročítání vládních dokumentů jsem našel fascinující sbírku priorit k posílení konkurenceschopnosti hospodářství České republiky.

Velebný (ČSSD): Tohle je normalizace v praxi
Foto: ČSSD
Popisek: Poslanec Ladislav Velebný

Pokud někdo předhazuje sociálním demokratům, že používají starý jazyk a snad dokonce nostalgicky vzhlížejí k minulosti, pak by mne zajímalo, co by stejní lidé řekli o současné vládě.

Dovolím si odcitovat opravdu fascinující pasáž: „Vytvořit institucionálně zastřešený systém koordinace hospodářské politiky na centrální úrovni za účelem realizace vládou přijaté Strategie mezinárodní konkurenceschopnosti ČR, která je zásadním dokumentem podmiňujícím hospodářský rozvoj a určující pro směrování resortních strategií a rozvojových plánů; provést revizi jednotlivých resortních strategií s odstraněním těch, které nejsou v souladu se Strategií mezinárodní konkurenceschopnosti ČR.“

Že nevíte, co tím mělo být řečeno? Nic si z toho nedělejte. Musel jsem si to přečíst několikrát, abych pochopil, že je zde občanům oznamováno založení nějakého úřadu, který bude dohlížet na to, abychom byli schopni konkurovat zahraničním producentům.

Já teď nevím, co by tento úřad měl vlastně na starosti, proto takovou myšlenku neodsuzuji z principu. Ale pokud bude tak pružný, jako je pružná mluva, kterou se jeho založení oznamuje (či spíše mezi řádky naznačuje), pak opravdu takovou instituci nepotřebujeme a s jistotou lze předpovědět, že nadělá více škody než užitku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Pithartův Návod na výrobu vůdce

8:03 Mašek (ANO): Pithartův Návod na výrobu vůdce

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k varovným slovům tehdejšího senátora Petra Pitharta.