Šokující je však hlavně srovnání s loňským rokem, kdy se odvolalo „pouhých“ 1400 studentů. Lze proto chápat rozhořčení ministra školství Petra Fialy, který požaduje maturitní zkoušku jednodušší, levnější a lidštější.
Je jednoznačně správná snaha uhájit státní maturitu jako objektivní formu hodnocení středoškolských studentů bez ohledu na to, z jaké jsou školy. Stejně je možné podpořit audit tohoto projektu. Je nutné urychleně zjistit, proč po letech příprav státní maturita při premiéře skončila mnoha otazníky. Maturita musí být shrnutím celkové snahy studentů během středoškolského studia, ne strašákem, který bude mladým lidem podrážet nohy v okamžiku, kdy se na ně začínají stavět.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kscm.cz