Zeman: Vlády se ke krajům často chovaly macešsky

02.10.2012 17:05

Miloš Zeman v rámci své kontaktní kampaně navštívil Bystřici, Opavu a Ostravu. V krajském městě se setkal s hejtmanem Jaroslavem Palasem, jemuž k narozeninám předal prezidentský kandidát svou právě vycházející knihu. Společně se pak vydali na pracovní návštěvu slezské metropole Opavy.

Zeman: Vlády se ke krajům často chovaly macešsky
Foto: Spoz
Popisek: Miloš Zeman

Oba politici hovořili o situaci v kraji, aktuálním dění a budoucnosti regionu. Řešili i perspektivu Ostravska v souvislosti s ekonomickým vývojem celé republiky. Miloš Zeman připomenul své zkušenosti hlavně s celostátní politikou, zemi v závěru devadesátých let vyvedl z těžké ekonomické krize, jeho vládě se podařilo stabilizovat bankovní systém, snížit inflaci a přitáhnout zahraniční investory, kteří vytvořili tisíce nových pracovních míst. "S Jaroslavem Palasem jsem mluvil zejména o možnostech nastartování ekonomiky naší země, protože stávající snahy z pravé i levé strany politického spektra selhávají," sdělil na krátkém brífinku Miloš Zeman.

Moravskoslezský kraj dlouhodobě sužuje silné znečištění, které je důsledkem těžby uhlí a vysoké koncentrace těžkého průmyslu. Mezi největší znečišťovatele patří Accelor Mittal a další. Přes veškerou snahu krajských zastupitelů i městských radní dochází k pravidelným smogovým kalamitám, celý Moravskoslezský kraj se prakticky celý podzim a zimu dusí jedovatými zplodinami. "Mnohé vlády se ke krajům chovaly a stále chovají macešsky, ignorují většinu jejich požadavků a jsou hluší k akutním požadavkům.

Vzpomeňme například zrušené výjezdní zasedání úřednické vlády Jana Fischera, která se místo řešení neutěšeného stavu ovzduší a životního prostředí v regionu zabývala mezinárodní smlouvou mezi USA a Ruskem. Věřím, že takovýto přístup se již nebude opakovat,” uzavřel Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: SPOZ

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

STAN: Pokud Maďarsko nepodpoří sankce vůči Turecku, ať Orbán okamžitě opustí EPP

5:35 STAN: Pokud Maďarsko nepodpoří sankce vůči Turecku, ať Orbán okamžitě opustí EPP

Předsednictvo hnutí STAN jednoznačně odsuzuje agresivní invazi Turecka na území Sýrie, vnímá ji jako…