Konec Sobotky? „Slávek přestal mít zábrany. Zachutnaly mu levné peníze. Nikdy neměl být politikem,“ říká ta, která ho zná od začátku

26.03.2018 4:41 | Zprávy

Bohuslav Sobotka skládá poslanecký mandát. „Nevím, co se Sobotkovi stalo, možná je to někde v hloubi duše pořád ten usměvavý kluk z Moravy, který se prostě jen neměl stát předsedou. Ničeho. Možná byl příliš slabý, a tak se svými našeptávači nechával tlačit do středu a cestou se zbavoval těch, kteří měli jiný názor, ale byli to ti „staří socani“. Jeho nenávist k Miloši Zemanovi byla přímo hmatatelná, i když byl díky několika přátelům dlouho jeho chráněncem a protežé. Myslím si totiž, že se Sobotka Zemana bojí. Jako malý kluk egocentrického dominantního otce,“ píše pro ParlamentníListy.cz analytička a dlouholetá pozorovatelka dění v ČSSD Irena Ryšánková.

Konec Sobotky? „Slávek přestal mít zábrany. Zachutnaly mu levné peníze. Nikdy neměl být politikem,“ říká ta, která ho zná od začátku
Foto: Twitter
Popisek: Bohuslav Sobotka jede metrem. Foto koluje po sociálních sítích

Muž, který se nikdy neměl stát politikem. Bohuslav Sobotka. Jméno, které mne provází prakticky celý novinářský život. Kdysi, před mnoha a mnoha lety, když jsem začínala v domácím oddělení deníku Rovnost (který sice přežil v ilegalitě válku, avšak nikoliv již nástup kapitalismu), jsem na pravidelných tiskovkách ČSSD potkávala plachého usměvavého chlapce s brýlemi. A tehdy ještě i vlasy. Blonďatými. Mladého sociálního demokrata Bohuslava Sobotku. Později jsem potkávala ještě jednoho mladého sociálního demokrata. Ten byl bez brýlí. Jeroným Tejc. Potkávala jsem i Michala Haška. Ten se dodnes moc nezměnil. A pak jsem je všechny tři začala potkávat v Praze. V té „velké“ politice.

Bohuslav Sobotka byl zvolen do Parlamentu v roce 1996. V roce, kdy se Miloš Zeman stal předsedou Sněmovny a sociální demokracii i jemu nastávaly hvězdné hodiny. Za svůj úspěch vděčí bývalému krajskému školnímu inspektorovi a později předsedovi jihomoravské ČSSD Václavu Grulichovi, který si jej vybral jako korunního prince ještě dříve, než šel dělat v letech 1998–2000 ministra vnitra do vlády Miloše Zemana. Osudové rozhodnutí. Tam, kde bylo „Grulichovo“, bylo později velmi dlouho „Sobotkovo“.

Pak si jej vlastně docela dlouho nevybavuji. Byl předsedou rozpočtového výboru. A členem mandátového a imunitního výboru. To, že se stal předsedou poslaneckého klubu ČSSD, jej naplnilo přesvědčením, že už nemusí být skromný. Přepřáhl. Stal se politickým spojencem Vladimíra Špidly.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: .

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jako covidová opatření, bude to ošklivé. Erik Best k boji mezi EU a Trumpem

14:20 Jako covidová opatření, bude to ošklivé. Erik Best k boji mezi EU a Trumpem

Situace mezi USA a Evropou se může vyostřit a na obyvatelstvo mohou dopadnout srovnatelně silná omez…