„Budoucnost se neděje sama. Budujeme ji my, mocní...“ Padlo v Davosu. Ben Kuras varuje. Jde z toho mráz

02.06.2022 16:25 | Rozhovor

OBZOR BENJAMINA KURASE Pokrok. Iniciativa. Akce. Angažovanost. Spolupráce. Komunita. Zlepšení světa. Spisovatel Benjamin Kuras se zaposlouchal do projevů některých mocných na konferenci Světového ekonomického fóra v Davosu. A varuje před tím, co tito mocní provádí. Kontrola všech a všeho půjde skutečně do hloubky.

„Budoucnost se neděje sama. Budujeme ji my, mocní...“ Padlo v Davosu. Ben Kuras varuje. Jde z toho mráz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Benjamin Kuras, spisovatel

Z konference Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu se zde citovalo nejvíc Kissingerovo doporučení, aby Ukrajina odevzdala Rusku některé části svého území. Jenže to bylo na konferenci vystoupení marginální a každoroční konference v Davosu jsou o něčem jiném. Jaké habaďury na občanskou a národní svobodu WEF vymýšlí tentokrát?

Pokračování, vylepšování a zdokonalování už několik let propagovaného Velkého resetu vrchního čaroděje Klause Schwaba, jenž má transformovat celý svět podle modelu Nového řádu, jehož hlavním cílem je kontrola vládnoucích elit nad obyvatelstvem planety. Každý rok fórum vymýšlí nové technologie a strategie. Tou letošní strategií je „jak získávat důvěru“. My se můžeme ptát: důvěru v co a v koho a k jakým účelům. Poslechněme si tedy, co si o tom davoští povídají. Dozvěděli se totiž, že „vlády požívají mnohem méně důvěry občanů než podniky“.

Z toho odvozují, že „oslabená důvěra v instituce by v roce 2022 mohla být největší překážkou, která nám stojí v cestě“. Může za to prý „sílící polarizace poháněná v neposlední řadě sociálními médii, která hrají obrovskou roli v šíření dezinformací, jaké u lidí vzbuzují podezíravost vůči jejich vládám“, dávají se slyšet debatníci WEF. A říkají tomu „infodemie“. To je cosi jako epidemie dezinformací, proti níž se musíme všichni očkovat. Důvěra je prý poškozována „lžemi populistických politiků toužících oslabit občanskou společnost“.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

19:45 Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

„Mnoho povyku pro nic,“ komentuje „křik“ kolem koncesionářských poplatků europoslankyně Kateřina Kon…